Bursztynowa Komnata odnaleziona? Co odkryto 27 czerwca w Mamerkach?

2019-06-27 10:38 A.D.
Mamerki
Autor: East News / Albin Marciniak

W Mamerkach koło Węgorzewa na Mazurach znajduje się kompleks bunkrów. Jeden z nich może skrywać tajemnicę, której poszukujemy od lat. Czy w końcu udało się odszukać Bursztynową Komnatę? 27 czerwca otworzono właz, z którym wiązano wielkie nadzieje. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl.

Bursztynowa Komnata to przepiękny obiekt historyczny, którego poszukiwania trwają od lat. Zaginiona w okresie wojennym do tej pory nie została odnaleziona. Dopiero w 2019 roku znów wróciła nadzieja, że powróci ona do narodowych skarbów. W miejscowości Mamerki znajduje się kilka bunkrów. Jeden z nich szczelnie zapieczętowany skrywa tajemnicę. W czwartek 27 czerwca o godzinie 10.30 rozpoczęto otwieranie pokrywy zabezpieczającej wejście. Co udało się odnaleźć? 

Zobacz też: Uważajcie na baterie, telefony i zapalniczki! W czasie upału mogą wybuchnąć!

Bursztynowa Komnata - czy została odnaleziona? 

Właz w Mamerkach rozpoczęto otwierać 27 czerwca o godzinie 10.30. Wcześniej leśnicy przygotowali teren, wycięte zostało między innymi drzewo, które zasłaniało wejście do nieczynnego tunelu. Obecnie trwają prace nad oczyszczeniem pokrywy, by można było dostać się do środka bunkru. Właśnie w Mamerkach podczas II wojny światowej znajdowała się Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Już trzykrotnie prowadzono tam poszukiwania Bursztynowej Komnaty. Czy tym razem zagadka zostanie rozwiązana?

Bursztynowa Komnata - co znaleziono? 

Po godzinie 14.00 tajemnica została rozwiązana. Niestety, w Mamerkach koło Węgorzewa na Mazurach nie odnaleziono Bursztynowej Komnaty. Właz skrywał jedynie studzienkę kanalizacyjną. 

Najnowsze