Uważajcie na baterie, telefony i zapalniczki! W czasie upału mogą wybuchnąć!

2019-06-26 16:35 A.D.
Strażacy
Autor: East News / Adam STASKIEWICZ

Fala upałów dotarła nad Polskę i nie opuściła jej niemal przez cały czerwiec 2019. Z wysoką temperaturą wiążą się nie tylko przyjemności takie jak plażowanie. Narażeni jesteśmy na udar lub odwodnienie organizmu. Upał źle znoszą również zwierzęta, a nawet nasze przedmioty! Szczególnie uważać należy na baterie, telefony i zapalniczki! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Gorące lato nie zawsze jest spełnieniem marzeń! Wysoka temperatura niesie ze sobą również wiele niemiłych konsekwencji. Nie tylko ludzie i zwierzęta są narażeni na przegrzanie. Mimo tego, że producenci instalują różne zabezpieczenia przed przegrzaniem telefonu, to nie zawsze są one w 100% skuteczne! Co robić, by uniknąć przykrego wypadku? Jak rozpoznać, że przyszła pora wyłączyć telefon? Do tragedii może dojść również, gdy na słońcu pozastawiamy baterie lub zapalniczkę.

Zobacz też: Taurydy - groźne zjawisko nad Polską w lipcu 2019! Spadające gwiazdy będzie widać w dzień!

Baterie, telefony i zapalniczki wybuchają! Jak to możliwe? 

Temperatura źle wpływa na baterie, zapalniczki i telefony komórkowe. Przegrzanie może spowodować nawet wybuch naszego urządzenia! W przypadku telefonu czy baterii możemy doznać obrażeń i poważnie się poparzyć. Rozgrzana zapalniczka może doprowadzić nawet do pożaru!

Baterie, telefony i zapalniczki wybuchają! Jak temu zapobiec? 

Nie zostawiajcie zapalniczek i baterii na słońcu, starajcie się chronić przed promieniami również swój telefon! Nie używajcie go jeśli ładuje się on przykładowo w gorącym samochodzie i wyłączcie wszystkie zbędne aplikacje. Starajcie się ograniczyć jego używanie do minimum. Nigdy nie zostawiajcie baterii i zapalniczek na słońcu.

Najnowsze