Burak Yeter - twórca hitu Tuesday wraca z Teenage Runaway! 25 sekund klipu TYLKO U NAS!

Burak Yeter - twórca hitu Tuesday wraca z Teenage Runaway! 20 sekund klipu TYLKO U NAS!
Autor: Burak Yeter - Teenage Runaway / Warner Music Poland Burak Yeter - twórca hitu Tuesday wraca z Teenage Runaway! 20 sekund klipu TYLKO U NAS!

Teenage Runaway - czyli nowa piosenka twórcy megahitu Tuesday, czy nowej wersji My Life Is Going On. Mowa o Buraku Yeterze, który uwielbia polską publiczność i nie może doczekać się kolejnych występów w naszym kraju. Zanim jednak do tego dojdzie, artysta postanowił za naszym pośrednictwem uchylić rąbka tajemnicy i pokazać fragment klipu swojego nowego utworu! Zobaczcie 20 sekund wideo do Teenage Runaway i czekajcie na całość!

Burak Yeter zaprezentował post-apokaliptyczną przyszłość, a to wszystko w najnowszym klipie do singla Teenage Runaway! Jeden z najgorętszych klipów kończącego się lata zrobi na was duże wrażenie. Nie możecie się doczekać? Zwiększamy poziom waszego zniecierpliwienia i podrzucamy 25 sekund fragmentu klipu, który swoją światową premierę w całości będzie miał 8 września.

Co się dzieje w teledysku Teenage Runaway? Przedstawiona jest post-apokaliptyczna przyszłość, w której ludzie muszą nosić specjalny ekwipunek, by przeżyć. Wideo podkreśla ważne przesłanie piosenki - tęsknotę za lepszymi, nastoletnimi latami, kiedy życie było prostsze, a świat mniej skomplikowany. W wypełnionym wakacyjnym klimatem singlu Teenage Runaway możemy usłyszeć delikatne pogwizdywanie i subtelne smyczki, przeplatające się z pełnym emocji wokalem. Utwór ukazuje zupełnie nowe oblicze Buraka, którego dotąd fani kojarzyli z mocnymi, tanecznymi hitami. Numer udowadnia także, że artysta wciąż się rozwija i nie boi się szukać nowych brzmień czy próbować nowych pomysłów. Energiczny, podnoszący na duchu, po prostu niesamowity - Teenage Runaway to jeden z tych utworów, który już zawsze będzie Ci przypominać o lecie 2020 roku.

Burak Yeter - twórca hitu Tuesday wraca z Teenage Runaway! Światowa przedpremiera TYLKO NA ESKA.PL!

Mając ponad 2,5 miliona słuchaczy miesięcznie na Spotify i numery jeden na listach przebojów na całym świecie, Burak Yeter udowodnił, że jest jednym z czołowych europejskich DJ-ów i producentów. Jego utwór Tuesday z 2016 roku dotarł na szczyty list przebojów w Niemczech, Finlandii, Francji, Włoszech i w Polsce. Znalazł się również wśród 10 najczęściej Shazamowanych numerów globalnie w 2017 roku. Piosenka My Life Is Going On z serialu Netflix - Dom z papieru (La Casa de Papel) to kolejny hit Buraka, który dotarł na podium list przebojów w Austrii, Niemczech i Francji, a w Polsce pokrył się platyną.

Burak Yeter - kim jest?

Burak Yeter zainteresował się muzyką w bardzo młodym wieku. Gdy miał 5 lat, nauczył się grać na pianinie, a trzy lata później chwycił za gitarę. Po ukończeniu edukacji w Civil Engineering, Yeter zamieszkał w Londynie i zdobył tytuł magistra inżyniera dźwięku na SAE Institute. W 2008 roku Burak Yeter podpisał kontrakt z firmą Pioneer i otworzył szkoły DJ-skie w Amsterdamie, Stambule oraz Los Angeles (Yeter jest prezesem Connection DJ Academy). W jego szkołach wykształcono już ponad 3 tysiące studentów.

W 2015 roku Burak rozpoczął nowy rozdział w karierze za sprawą projektu New World i pierwszego singla Happy, który wydał w barwach Spinnin' Records. Kolejny utwór - nagrany już dla Warner Music Group, Tuesday - okazał się jeszcze większym przebojem niż Happy, docierając na szczyt radiowych i sprzedażowych list w ponad 80 krajach na całym świecie. Tuesday znalazł się też w top 10 najczęściej Shazamowanych globalnie piosenek 2017 roku.

Po międzynarodowym sukcesie Tuesday, kolejny singiel My Life Is Going On (featuring Cecilia Krull) trafił do popularnego serialu Netfliksa - Dom z papieru ("La Casa de Papel"). Utwór szczególnie spodobał się we Włoszech i w Polsce (platyna), ale dotarł też na 1. miejsca list przebojów w innych krajach. W 2018 i 2019 roku Yeter wypuścił uwielbiane przez fanów single Move Like This (Armada Records) oraz GO 2.0 , Echo i Winners (wszystkie nakładem Spinnin' Records), a także Just Miss Love (Ultra Music) zrealizowany z legendarnym DJ-em i producentem Bennym Benassim oraz Fly Away (Controversia Records).

Wkraczając w nową dekadę, Yeter pracuje nad nowymi projektami w swoim studiu w Amsterdamie i występuje na całym świecie.

(Warner Music Poland)

Najnowsze