BTS ofiarami hejtu w interncie! Nie zasługiwali na nagrodę artysty roku?

2021-11-22 16:41
BTS podbija listę Billboardu. Tym razem utworem z… 2014 roku
Autor: Universal Music Poland BTS podbija listę Billboardu. Tym razem utworem z… 2014 roku

BTS to koreańska grupa muzyczna, która w ostatnich latach podbiła cały świat. To oni rozsławili kpop, czyli koreański pop. Boysband ma mnóstwo fanów, którzy prężnie walczą o ich sukcesy. Teraz udało się osiągnąć kolejny. Na rozdaniu prestiżowych nagród zdobyli tytuł artysty roku. Ta decyzja nie spodobała się jednak internautom.

BTS ofiarami hejtu w interncie! Nie zasługiwali na nagrodę artysty roku? BTS ma kolejny sukces na koncie. Podczas rozdania American Music Awards 2021 w nocy z 21 na 22 listopada 2021 roku, koreański zespół dokonał historycznego osiągnięcia. Jako pierwsi artyści z Korei Południowej sięgnęli po statuetkę w kategorii Artysta roku. Rzadko się zdarza, aby gwiazdy spoza Stanów Zjednoczonych zdobywały ten tytuł, a już tym bardziej z Azji. Ten rezultat nie powinien jednak dziwić, ponieważ przez cały rok BTS znajdował się na szczytach notowań, a ich piosenka Butter to jeden z największych popowych hitów ostatnich miesięcy. Nie każdy jednak wierzy w wiarygodność tego sukcesu. Niektórzy fani muzyki uważają, że notowania zespołu wynikają z obsesyjnego wsparcia ze strony tak zwanych k-poperów. Kwestionują, że ich piosenki faktycznie są tak znane. Według części widzów American Music Awards, nagroda powinna trafić do Taylor Swift, która w ostatnim roku wydała trzy płyty.

BTS wracają z bangerem na lato 2021! Premiera BUTTER ucieszyła fanów

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu
Sonda
Czy BTS zasługiwali na tytuł artysty roku?

American Music Awards 2021 - zwycięzcy

American Music Awards 2021 zostały rozdane. BTS to najwięksi zwycięzcy gali. Triumfowała także Olivia Rodrigo, która zdobyła nagrodę w kategorii Nowy artysta roku. Lil Nas X zgarnął statuetkę za najlepszy teledysk. Wśród laureatów pojawili się także Ed Sheeran, Taylor Swift, Drake, Doja Cat czy The Weeknd.

K-pop - co to jest?

K-pop to nic innego jak podgatunek popu. To proste, zapadające w ucho dźwięki. Czerpie z takich gatunków muzyki jak dance, synth pop, muzyka elektroniczna i hip hop. W industrii kpopu ogromne znaczenie mają także choreografie, efekty specjalne, wizualizacja, a także wygląd artystów. Aktualnie najpopularniejszymi zespołami są BTS oraz BLACKPINK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze