BTS podbija listę Billboardu. Tym razem utworem z… 2014 roku

i

Autor: Universal Music Poland BTS podbija listę Billboardu. Tym razem utworem z… 2014 roku

BTS ofiarami hejtu w interncie! Nie zasługiwali na nagrodę artysty roku?

2021-11-22 16:41

BTS to koreańska grupa muzyczna, która w ostatnich latach podbiła cały świat. To oni rozsławili kpop, czyli koreański pop. Boysband ma mnóstwo fanów, którzy prężnie walczą o ich sukcesy. Teraz udało się osiągnąć kolejny. Na rozdaniu prestiżowych nagród zdobyli tytuł artysty roku. Ta decyzja nie spodobała się jednak internautom.

BTS ofiarami hejtu w interncie! Nie zasługiwali na nagrodę artysty roku? BTS ma kolejny sukces na koncie. Podczas rozdania American Music Awards 2021 w nocy z 21 na 22 listopada 2021 roku, koreański zespół dokonał historycznego osiągnięcia. Jako pierwsi artyści z Korei Południowej sięgnęli po statuetkę w kategorii Artysta roku. Rzadko się zdarza, aby gwiazdy spoza Stanów Zjednoczonych zdobywały ten tytuł, a już tym bardziej z Azji. Ten rezultat nie powinien jednak dziwić, ponieważ przez cały rok BTS znajdował się na szczytach notowań, a ich piosenka Butter to jeden z największych popowych hitów ostatnich miesięcy. Nie każdy jednak wierzy w wiarygodność tego sukcesu. Niektórzy fani muzyki uważają, że notowania zespołu wynikają z obsesyjnego wsparcia ze strony tak zwanych k-poperów. Kwestionują, że ich piosenki faktycznie są tak znane. Według części widzów American Music Awards, nagroda powinna trafić do Taylor Swift, która w ostatnim roku wydała trzy płyty.

BTS wracają z bangerem na lato 2021! Premiera BUTTER ucieszyła fanów

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu
Sonda
Czy BTS zasługiwali na tytuł artysty roku?

American Music Awards 2021 - zwycięzcy

American Music Awards 2021 zostały rozdane. BTS to najwięksi zwycięzcy gali. Triumfowała także Olivia Rodrigo, która zdobyła nagrodę w kategorii Nowy artysta roku. Lil Nas X zgarnął statuetkę za najlepszy teledysk. Wśród laureatów pojawili się także Ed Sheeran, Taylor Swift, Drake, Doja Cat czy The Weeknd.

K-pop - co to jest?

K-pop to nic innego jak podgatunek popu. To proste, zapadające w ucho dźwięki. Czerpie z takich gatunków muzyki jak dance, synth pop, muzyka elektroniczna i hip hop. W industrii kpopu ogromne znaczenie mają także choreografie, efekty specjalne, wizualizacja, a także wygląd artystów. Aktualnie najpopularniejszymi zespołami są BTS oraz BLACKPINK.