Brodka, Margaret i Rosalie.

i

Autor: Dagmara Szewczuk / Kayax Brodka, Margaret i Rosalie. w piosence "Błyszczę"

Nowość

Brodka, Margaret i Rosalie. we wspólnym singlu. Oto piosenka "Błyszczę"

2024-05-22 13:39

Obyła się premiera singla „Błyszczę” – muzycznej zapowiedzi wyjątkowego projektu Babie Lato, będącego częścią festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Brodka, Margaret i Rosalie. prezentują utwór o kuszeniu, uwodzeniu i sile kobiecej energii. Przekaz dopełnia równie hipnotyzujący klip w reżyserii Brodki

Babie Lato to muzyczny projekt specjalny trasy festiwalowej Santander Letnie Brzmienia, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. Tegoroczna edycja przenosi nas w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień. Ta odsłona projektu należy do jego liderki Brodki oraz zaproszonych przez nią Margaret i Rosalie. Artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap, aż po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. Razem udało im się stworzyć girls band, inspirowany takimi grupami, jak Destiny’s Child, Spice Girls czy TLC. Jakie będzie więc Babie Lato 2024? Będzie babskie, ale i dziewczyńskie, łobuzerskie, wesołe i all together. A na scenie, na której nie zabraknie gości specjalnych i coverów hitów ostatnich lat – sama siostrzana energia! – opowiadają wspólnie artystki.

Bletka wydaje singiel po angielsku. Tak brzmi "AWAYY"

Margaret jest gotowa na Eurowizję!

Brodka, Margaret i Rosalie. o "Błyszczę"

Brodka: Utwór “Błyszczę” jest magnetyzującym, kobiecym hymnem o pewności siebie, seksualności, wspólnej kobiecej sile. To gra w uwodzenie i historia trzech dziewczyn, które nie boją się iść po swoje, i które wiedzą, czego pragną. Klip z kolei, w którym miałam przyjemność być zarówno przed, jak i za kamerą – zamienia tę miłosną grę w szaloną imprezę w Domu Gier, nawiązując estetyką do pop'owych klasyków przełomu lat 90-tych i 2000. To opowieść, w której trzy królowe nie oglądają się za siebie, biją króla i błyszczą!

Margaret: My jako kobiety jesteśmy w takim momencie, że bardzo siebie odkrywamy – również to, do czego jesteśmy zdolne. I o tym jest też ten projekt. O kobiecości, odkrywaniu ciała, nie wstydzeniu się, wolności w wyrażaniu siebie. To jest ta radość i siła, która bije w naszym trio, szczególnie utworze “Błyszczę”. A jeśli chodzi o trasę – to będzie ikoniczne, Babie – Lato. Będziemy brały na tapet utwory, które lubimy i wywracały je do góry nogami. Nie mogę się doczekać tego procesu!

Rosalie.: Babie Lato jest projektem, w którym mogę nauczyć się współpracy z dziewczynami, a taka praca z kobietami jest zawsze niezwykła. Super jest nauczyć się współgrać, do tego pewne rzeczy można podpatrzeć. Każda z nas jest z trochę innego świata, ale łączy nas konkret. Dlatego jak spotkałyśmy się we 3, to zbudowała się między nami duża siła, którą chcemy dać innym kobietom. Wszystkie możemy błyszczeć!

Babie Lato (Santander Letnie Brzmienia) - koncerty

  • 06.07.2024 Kraków
  • 13.07.2024 Wrocław
  • 27.07.2024 Katowice
  • 10.08.2024 Warszawa
  • 17.08.2024 Łódź
  • 31.08.2024 Poznań