ŚWIĘTO

Boże Ciało 2024 - KARTKI z życzeniami i modlitwą. Obrazki gotowe do wysłania

2024-05-28 13:10

Kartki na Boże Ciało mogą się przydać, jeśli chcecie umocnić kogoś w wierze lub przesłać mu kilka dobrych, często motywacyjnych słów. To Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzonym na cześć Eucharystii. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim, celebrujące obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Boże Ciało ma na celu uczczenie cudu przemienienia chleba i wina w ciało i krew Chrystusa, który dokonał się podczas Ostatniej Wieczerzy.

Boże Ciało 2024 - kartki możecie wysłać za pośrednictwem wiadomości na Messengerze, WhatsAppie, wrzucając jako post na Facebooka lub po prostu jako wiadomość MMS. To święto, które zawsze jest obchodzone w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, która przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego. W Polsce jest to dzień wolny od pracy i wiele osób korzysta z długiego weekendu biorąc dodatkowo piątek jako dzień urlopowy. Centralnym punktem obchodów jest Msza Święta, po której następuje procesja eucharystyczna. Wierni niosą monstrancję z Najświętszym Sakramentem ulicami miast i wsi, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, które symbolizują cztery strony świata.Procesje są okazją do publicznego wyznania wiary i modlitwy. Wierni śpiewają hymny, odmawiają litanie i modlitwy eucharystyczne.

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało ciągle kultywowana

Kartki na Boże Ciało 2024 - gotowe obrazki

Wysyłanie kartek na Boże Ciało nie jest powszechnym zwyczajem, jednak może być praktykowane z różnych powodów. Chociażby jako wyraz wiary. Podzielenie się nią i przypomnienie o duchowym znaczeniu tego święta. Można też wykorzystać ten dzień jako okazja do przesłania życzeń zdrowia, pokoju i błogosławieństwa. Wybierzcie sobie kreatywne obrazki spośród kilku propozycji, które dla was przygotowaliśmy.