Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

PROGNOZA POGODY

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

2024-04-18 12:40

Afrykańskie upały w Polsce zawsze wywołują mieszane odczucia. Rolnicy narzekają, bo praktycznie przez cały dzień muszą podlewać uprawy, z kolei osoby z miasta mogą wyjść nad wodę i opalić się promieniami słońca. Wysokie temperatury nie sprzyjają jednak zdrowiu szczególnie osób starszych. Jakie będzie lato 2024? Kiedy będzie najcieplej w Polsce? Długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Czy będą afrykańskie upały w Polsce? POGODA

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej? Pytania związane z tym, jaka pogoda w lato 2024 będzie nam towarzyszyć pojawiają się dość szybko w tym roku. Wszystko dlatego, że już w pierwszej połowie kwietnia mieliśmy do czynienia z wysokimi temperaturami. Eksperci meteo jasno przyznali, że tak ciepło na początku wiosny jeszcze nie było! W kolejnych dniach temperatura ma znacznie spaść, ale wciąż będzie bezdeszczowo. Z kolejnym uderzeniem ciepła mamy mieć do czynienia tuż po majówce. W ciągu całego wiosennego sezonu średnia temperatura wyniesie 21 stopni Celsjusza. A jakie będzie lato 2024? Niemieccy eksperci twierdzą, że deszczowe z nietypowymi dla naszego regionu wyładowaniami, a amerykańscy przekonują, że przed nami bardzo gorące wakacje.

Fast Boy i R3HAB mają HIT wiosny 2024! "Electricity" od razu wchodzi do głowy

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? POGODA

To, jakie będzie lato 2024 najbardziej interesuje tych, którzy wiosną chcą zaplanować wakacyjny wypoczynek w naszym kraju. Góry, morze, Mazury, a może stolica naszego kraju? Skupiając się na przewidywaniach amerykańskich ekspertów meteo mamy dla was świetne informacje, o ile uwielbiacie wysokie temperatury. Zdaniem najbardziej uznanych meteorologów temperatura będzie średnio o dwa stopnie wyższa od ustalonej średniej. Klimat ma być suchy, co oznacza, że opady deszczu będą rzadkością.

Rok temu upał w Polsce odczuliśmy po 20 maja, gdy na termometrach słupek rtęci zatrzymał się na 28 stopniach Celsjusza. Później mieliśmy chwilowe ochłodzenie po to, by fala afrykańskich upałów uderzyła po raz drugi. Znów upalnie zrobiło się po 20 czerwca. W Warszawie termometr pokazywał ponad 30 stopni Celsjusza i równie gorąco było w innych europejskich stolicach. W Paryżu 33 stopnie, a w Berlinie 32 stopnie Celsjusza. Później kilka dni chłodniejszych i po 5 lipca ponownie żar lał się z nieba! Warto przypomnieć, że w 2022 roku padł rekord gorąca w Europie. Wtedy portugalska telewizja podała, że w miejscowości Coruche odnotowano 48,8 stopni Celsjusza.

Ile Wersow zarabia dziennie? TAKIE pieniądze za 24 godziny chciałby mieć każdy!

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2024, do której zajrzeliśmy jasno wskazuje, że z bardzo wysokimi temperaturami będziemy mieć do czynienia już od 10 czerwca. Praktycznie do połowy lipca na termometrach w całej Polsce od 25 do 31 stopni Celsjusza w cieniu. Należy podchodzić do długoterminowych prognoz z dystansem, bo ciężko jest przewidzieć temperaturę na tydzień, dwa, a co dopiero na 2 i 3 miesiące do przodu. Wierzymy jednak, że pogoda nie pokrzyżuje Waszych urlopowych planów!

Listen on Spreaker.