Procesja Boże Ciało

i

Autor: pixabay Dzieci sypią kwiatki podczas uroczystości Bożego Ciała

Boże Ciało 2022 DATA. Kiedy wolne? Kiedy jest Boże Ciało?

2022-06-12 16:23

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez katolików. Jest ono świętem ruchomym, więc każdego roku odbywa się w innym terminie. Sprawdź kiedy wypada Boże Ciało i kiedy jest dzień wolny od pracy.

Boże Ciało 2022. Wierni odliczają już dni do Bożego Ciała, aby uczcić przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Pełna nazwa tego święta to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a swój początek wzięła w diecezji Liège i zostało ustanowione w 1246 r. po widzeniach św. Julianny z Cornillon. Do diecezji krakowskiej wprowadził ją biskup Nankier.

W czasie obchodzenia święta odbywają się procesje eucharystyczne, a ołtarze przy których zatrzymuje się procesja udekorowane są świeżymi roślinami. Podczas każdego takiego przystanku wierni wyśpiewują perykopy ewangeliczne Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Boże Ciało 2022 - wolne od pracy. Ile trzeba wziąć wolnego, żeby mieć długi weekend?

Boże Ciało 2022 – kiedy wypada uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa? [DATA]

Boże Ciało jest świętem ruchomym. Odbywa się 60 dni po Wielkanocy i zawsze wypada w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej pomiędzy 21 maja, a 24 czerwca. W 2022 roku Boże Ciało wypada 16 czerwca w czwartek i jest to dzień wolny od pracy. Warto pamiętać, że tego dnia na ulicach może być utrudniony ruch ze względu na liczne procesje.

Sonda
Powiedz nam:
#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 10.06.2022