Bombogeneza - co to jest i czy zagraża Polsce?

2019-12-11 13:53 A.D.
Zamieć
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Pogoda w Polsce bywa kapryśna i często się zmienia. Szczególnie zimą obawiamy się, że zepsuje nam ona plany lub utrudni codzienne życie. Niestety takie obawy dotyczą nie tylko naszego kraju. Prawdziwy problem z powodu cyklonu mają mieszkańcy Islandii. Na wyspie rządzi Bombogeneza. Czym jest i czy my również możemy czuć się zagrożeni? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Święta w tym roku nie dla wszystkich mogą być łatwe. Mieszkańcy Islandii rozpoczynają ich obchody już 12 grudnia, kiedy to według wierzeń z gór schodzi pierwszy z trolli, by psocić, a jednocześnie zostawiać dzieciakom drobne upominki. W kolejnych dniach pojawiać będą się następne. Mieszkańcy kraju mogą mieć jednak poważne kłopoty z dokonaniem zakupów na nadchodzące Boże Narodzenie i przygotowaniem wystarczającej ilości upominków dla najmłodszych. To za sprawą Bombogenezy, która ogarnęła cały kraj. Wszystkie rejony wyspy znajdują się w strefie zagrożenia. Bombogeneza to zjawisko polegające na gwałtownym spadku ciśnienia o co najmniej 24 hPa w ciągu doby. Towarzyszą jej bardzo silne wiatry oraz gwałtowne śnieżyce, które nie sposób jest przewidzieć. Pogoda, która i tak na Islandii zmienia się niemal z godziny na godzinę, stała się rozchwiana i bardzo niebezpieczna. Podczas takich alertów zamykane są szkoły, a ludzie nie wychodzą do pracy. Problem stanowi również obsługa lotów i transportu publicznego. Czy zjawisko może dotrzeć do naszego kraju?

Bombogeneza - czy dotrze do Polski? 

Mieszkańcy naszego kraju nie mają powodów do obaw. To zjawisko nie dotrze do naszego kraju. Martwić możemy się jednak o naszą rodzinę i przyjaciół, którzy pozostają na Islandii. Warto być z nimi w ciągłym kontakcie. Osoby, które chciały w najbliższych dniach wybrać się z wizytą na wyspę, muszą przygotować się również na utrudnienia związane z gwałtownymi burzami.

Najnowsze