Blue Monday 2021 - co to za dzień i dlaczego wypada w poniedziałek 18 stycznia?

2021-01-18 9:58 ek
blue monday
Autor: pixabay.com

18 stycznia w poniedziałek wypada Blue Monday. Czym jest niebieski, smutny poniedziałek i dlaczego wypada akurat tego dnia? Jak się okazuje, to najbardziej depresyjny dzień w roku. Powód? Nikt nie lubi poniedziałków, ale za tym dniem kryje się coś jeszcze. Będziesz w szoku!

Blue Monday 2021 - co to za dzień i dlaczego wszyscy o nim mówią? Jak się okazuje niebieski poniedziałek, określany jest jako najbardziej depresyjny dzień w roku. Wypada w trzeci poniedziałek nowego roku i tym razem ta data zapisała się w kalendarzu na 18 stycznia 2021. Dlaczego Blue Monday, obchodzimy akurat tego dnia? Ten przygnębiający termin wprowadził brytyjski psycholog Cliff Arnall z Cardiff University. Psycholog wyznaczył tę datę za pomocą wzoru matematycznego, a ponadto uwzględnił w nim pogodę. Mowa oczywiście o krótkim dniu i małym nasłonecznieniu, a dodatkowo przypisał do tego świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych oraz ekonomię.

Według wielu specjalistów, każdy człowiek odczuwa działanie Blue Monday. Rok temu ten depresyjny dzień wypadał 20 stycznia, a teraz obchodzimy go 18 dnia tego samego miesiąca. Co powoduje, że właśnie trzeci poniedziałek stycznia jest najbardziej depresyjnym dniem w roku? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Blue Monday 2021 - co nas przygnębia?

Jak wiadomo, poniedziałków nie lubi nikt. Nie dość, że kojarzą się nam z powrotem do szkoły lub pracy po dwudniowej przerwie, to jeszcze wiążą się z nowymi obowiązkami, które mogą nieźle dać nam w kość. Do tego można dorzucić pogodowe warunki takie jak śnieg, mróz, krótszy dzień i mniej słońca, a ponadto zmęczenie. Zły wpływ w poniedziałek ma również nasza świadomość, że nie wzięliśmy się za spełnienie naszych postanowień noworocznych. Najbardziej Blue Monday mogą przeżywać kobiety między 20, a 30 rokiem życia. Jeśli dopadnie Was zmora niebieskiego poniedziałku, włącznie sobie dobrą komedię lub posłuchajcie Radio Eska. Wasz dzień od razu sanie się lepszy!

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!
Najnowsze