Biedronka otwarta dziś 7.08.2022. Czy jest czynna i do której godziny?

2022-08-07 9:36
Sklep
Autor: IStock Czy Biedronka otworzy sklepy w niedzielę?

Sieć sklepów Biedronka nie jest czynna w niedzielę, ze względu na ustawę o ograniczeniu handlu, która weszła w życie wraz z dniem 1 marca 2018 roku. W mediach pojawiały się głosy, że Biedronka obejdzie zaraz handlu i otworzy sklepy w niedzielę,jednak jeden z portali ustalił, że Jeronimo Martins wycofało się z tego pomysłu.

Biedronka miała otworzyć nawet 600 sklepów w niedzielę, a sposobem na obejście zakazu handlu miało być stworzenie wypożyczalni książek lub punktu medycznego na terenie placówek. Nieznana jest jeszcze oficjalna decyzja dyskontu, a Państwowa Inspekcja pracy zapowiedziała kontrole sklepów sieci Biedronka.

Biedronka 7 sierpnia 2022 - Czy Biedronka jest czynna w niedzielę?

Biedronka nadal milczy, jeżeli chodzi o głośną sprawę obejścia zakazu handlu w niedzielę. Jak ustalili związkowcy, planowane było otwarcie ok. 600 sklepów na terenie Polski, w niedzielę 7 sierpnia 2022. Dyskont miał stać się wypożyczalnią książek, a klienci posiadający kartę Biedronki mieli korzystać z nowej usługi w kilkuset placówkach na terenie całej Polski. Sklepy miały otrzymać książki, które klienci mogliby wypożyczać na okres do dwóch tygodni, za kaucją 3 złotych. Pieniądze byłyby zwracane w postaci vouchera, w momencie zwrotu książki. Drugim pomysłem było postawienie na terenie sklepów urządzeń do umawiania wizyt w placówkach medycznych.

Portal wiadomoscihandlowe.pl przekazał, że Biedronka wystraszyła się głosów rozemocjonowanych pracowników, którzy nie popierają pomysłu pracy w niedzielę, i chcą, aby było tak, jak do tej pory. Co więcej Jeronimo Martins podobno obawia się Państwowej Inspekcji Pracy, która zapowiedziała kontrole w otwartych lokalach.

Wygląda na to, że na razie nie będzie można zrobić zakupów w niedzielę, choć nie wykluczone, że Biedronka jeszcze dopracowuje swoją taktykę. To bardzo nie podoba się innej sieci sklepów - jej największemu konkurentowi - ponieważ wtedy i oni będą zmuszeni do otwarcie swoich sklepów w niedzielę.

Przyglądamy się działaniom Biedronki. Nie pozwolimy, by jej sklepy działały w niedziele, a nasze nie. Zaburzyłoby to konkurencję na rynku – wypowiedział się anonimowy pracownik konkurencyjnej sieci sklepów - Biedronka jest hegemonem na polskim rynku, jej sklepy są w zasięgu każdego Polaka. Jeśli otworzy sklepy w niedziele, to cała branża absolutnie zostanie zmuszona do tego, by zrobić to samo – dodał.

Eska Summer City i wspólna jazda na wrotkach w M1 Radom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze