Zima na drodze

i

Autor: Jakub Kaminski/East News

Bestia z południa nadciąga! Kiedy silny mróz i śnieżyce w całej Polsce?

2021-11-24 13:55

Ostatnie dni listopada przyniosły wielkie zmiany w pogodzie. W kilku miastach w Polsce poprószyło śniegiem, a eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że to dopiero początek ataku zimy 2021 w Polsce. Najnowsze prognozy mówią o bestii z południa! Czy będzie ona równie silna, co bestia ze wschodu, która w zeszłym roku sparaliżowała nasz kraj?

Bestia z południa nadciąga. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że najmroźniejsza pora roku zbliża się również do Polski. Pierwsze sygnały pojawiły się we wtorek, kiedy w kilku województwach odnotowano pierwsze opady śniegu. Meteorolodzy informują, że to dopiero początek ataku zimy. Z pewnością wszyscy pamiętacie zeszłoroczne przewidywania pogodowe, kiedy eksperci przepowiadali nadciągnięcie do Polski tak zwanej bestii ze wschodu. W tym roku również możemy mieć do czynienia z bestią, ale z południa. Co to oznacza? Silny mróz, śnieżyce - tak już niebawem może wyglądać pogoda w Polsce, jeśli prognozy długoterminowe się sprawdzą. Czego możemy spodziewać się po najbliższych dniach? Czy rzeczywiście powinniśmy być przygotowani na pogodowy armagedon?

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

Bestia z południa nadciąga

Budzący niepokój termin jest autorskim pomysłem redaktorów serwisu Fani Pogody, który informuje o zachodzących w atmosferze zmianach. Najnowsze informacje mówią o tym, że mróz, który jest już odczuwalny na innych kontynentach, zawita również do Europy, w tym także do Polski. Bestia z południa to nic innego jak niż, który utworzy się właśnie na południu Europy. Kiedy powinniśmy spodziewać się mrozu? Według ekspertów ochłodzenie pojawi się pod koniec miesiąca. Jeśli chodzi o opady śniegu, to są one przewidywane na ten weekend.

Coraz więcej wskazuje na to, że silne opady śniegu, wręcz śnieżyca przejść mogą nad Polską już w piątek 26 listopada - można przeczytać w raporcie.

Czekacie na nadejście zimy?

Giulio Berruti o współpracy z Dodą i porównaniach do Michele Morrone