Bestia z północy 2021 - kiedy i gdzie największy mróz? -34 to nie żart!

2021-12-18 11:17
Zima w Polsce. Siarczysty mróz i śnieg na ulicach
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Zima 2021 nie przestaje zaskakiwać! Najnowsze prognozy mówią o siarczystym mrozie i obfitych opadach śniegu na terytorium naszego kraju. We wschodniej części Europy będzie jeszcze zimniej! Eksperci zapowiadają tam temperatury na poziomie -34 stopni. Bestia z północy zaatakuje ze zdwojoną siłą. Kiedy i gdzie najzimniej?

Bestia z północy to termin, na który wiele osób reaguje z niepokojem. Wystarczy tylko wspomnieć o zeszłorocznej zimie, która nie dość, że była bardzo mroźna, to jeszcze bardzo długa. Zimno i opady śniegu towarzyszyły nam przecież nawet w kwietniu. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że trzecia dekada grudnia, która rozpocznie się już za moment, także będzie obfitować w bardzo niskie temperatury i opady śniegu właściwie na terytorium całego kraju. W najnowszych prognozach ponownie pojawiło się hasło bestia z północy. Jak inaczej określić to, co będzie działo się we wschodniej części naszego kontynentu? Jak podaje serwis fanipogody.pl, siarczysty mróz uderzy w Europę po 20 grudnia. Na termometrach będzie można zaobserwować -34 stopni! W Polsce zima będzie oczywiście nieco łagodniejsza. I tak, słowo nieco nie zostało użyte przypadkiem. Według najnowszych prognoz pogody ostatnie dni grudnia mogą przynieść najzimniejszą zimę od lat. Meteorolodzy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu i spadkiem temperatury do -25 stopni.

Sonda
Wierzysz w nadejście 'bestii z północy'?

Bestia z północy - kiedy i gdzie mróz w Polsce?

Po 20 grudnia można spodziewać się silnego spadku temperatury. Eksperci nie mają wątpliwości, że w tym czasie powinniśmy być gotowi również na opady śniegu, który ma szansę utrzymać się aż do świąt Bożego Narodzenia. Gdyby tak się stało, byłyby to pierwsze od lat białe święta. Najzimniej będzie standardowo na północy. Tam silny mróz będzie można odczuć już w Wigilię, 24 grudnia. Wszystko wskazuje na to, że chłód szybko nie odpuści. Modele przewidują silny mróz także w okolicach Sylwestra. Wtedy na południu Polski możliwe będą nawet temperatury na poziomie -25 stopni! Są to jednak prognozy długoterminowe. Na dokładniejsze pomiary trzeba jeszcze zaczekać.

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze