BeReal zyskuje dzięki TikTokowi. Nowa aplikacja robi furorę!

i

Autor: Unsplash BeReal - no aplikacja, która podbija świat

BeReal zyskuje dzięki TikTokowi. Nowa aplikacja robi furorę!

2022-10-05 21:00

Nie da się ukryć, że social media są obecnie technologią, bez której naprawdę ciężko jest się obyć. Znalezienie osoby, która nie ma konta chociaż na jednym portalu jest trudnym zadaniem. Nawet starsze, mniej obyte z internetem osoby z nich korzystają.

Magia mediów społecznościowych nie zna granic, bardzo często mówi się o tym, jak zakłamują rzeczywistość. Użytkownicy nakładają różnorakie filtry, pozbywają się w ten sposób kompleksów, jednocześnie sprawiając, że inni je nabywają. To błędne koło, wyidealizowane sylwetki, relacje, życie. Z tym właśnie niektórzy starają się walczyć. Jedną z tych osób jest twórca aplikacji BeReal - Alexis Barreyat.

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer

BeReal - na czym polega fenomen aplikacji?

Bycie prawdziwym w social mediach jest rzadko stosowanym zabiegiem, jednak to właśnie na tym opiera się zyskująca na popularności aplikacja BeReal. Jej twórcą jest Alexis Barreyat. Mężczyzna postawił na autentyczność, niepozowane zdjęcia, szybkie ujęcia. To właśnie ujęło użytkowników tego portalu. Z aplikacji każdego dnia korzystają miliony użytkowników i nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Sonda
Czy uważasz, że BeReal zyska na popularności?

BeReal - aplikacja promowana przez użytkowników TikToka

TikTok jest jedną z najchętniej używanych aplikacji w obecnych czasach. Krótkie, interesujące treści przyciągają naprawdę wielu użytkowników. Wśród nich znajduje się ogromna część celebrytów, influencerów. Trendy, produkty czy właśnie aplikacje, które są promowane na TikToku, zyskują ogromną popularność. Nic więc dziwnego, że o BeReal jest teraz tak głośno. Portal ten nie jest reklamowany przez dużych twórców, jednak trenduje on wśród tych mniejszych. Szczególnie popularnym zabiegiem jest dawanie go idolom na koncertach, którzy tworzą ujęcia ze sceny.

BeReal - czy sukces będzie długofalowy?

BeReal obecnie jest jednym z popularniejszych portali, pomimo tego, że jest stosunkowo nowy dla użytkowników internetu. Mimo to prognozowanie jego powodzenia jest dosyć skomplikowane. Ludzie najczęściej idą za tym, za czym chodzą influencerzy, a to nie jest mocną stroną aplikacji BeReal. Jednak nie ma co pochopnie oceniać, być może projekt odniesie ogromny sukces i będzie na szczycie przez następne lata.

ZOBACZ TAKŻE: Aplikacja BeReal - co to jest? Czym się różni od Facebooka i Instagrama?