Media społecznościowe

i

Autor: Pixabay

Aplikacja BeReal - co to jest? Czym się różni od Facebooka i Instagrama?

2022-09-19 15:54

Facebook i Instagram mają powody do obaw? Coraz większą popularnością cieszy się nowy serwis społecznościowy, który w przeciwieństwie do gigantów, stawia na autentyzm. Mowa o aplikacji BeReal. Główne założenia jej właścicieli znacznie różnią się od obowiązujących trendów. Niektórzy twierdzą nawet, że można już mówić o nowym hicie.

Czym jest aplikacja BeReal i co odróżnia ją od pozostałych mediów społecznościowych? Odpowiedź na to pytanie zawiera się już właściwie w samej nazwie nowego medium społecznościowego, które z każdym dniem zyskuje na coraz większej popularności. Eksperci zajmujący się zmianami zachodzącymi na rynku aplikacji mobilnych już teraz mówią o prawdziwym hicie, a liczba użytkowników zdaje się potwierdzać ich prognozy. Jeśli chodzi o bezpłatne aplikacje w kategorii Sieci społecznościowe, BeReal plasuje się aktualnie na pierwszym miejscu. Czy to oznacza, że dominacja Facebooka powoli dobiega końca? W ostatnim czasie świat wydaje się być zmęczony iluzją, jaka rządzi w mediach społecznościowych. Użytkownicy serwisów takich jak Facebook i Instagram, w tym popularni celebryci, coraz częściej decydują się na pokazywanie bez filtrów, chcąc tym samym udowodnić, że nie ma ludzi idealnych. To właśnie jest głównym przesłaniem aplikacji BeReal.

TikTok Now - nowa funkcja na platformie. Jak działa i czym jest?

Roksana Węgiel szczerze o kompleksach. Ukrywała się za filtrami!

Aplikacja BeReal - co to?

Jak sama nazwa wskazuje, głównym założeniem BeReal jest pokazywanie użytkowników takimi, jakimi są naprawdę. Każda z osób korzystających z BeReal może zrobić jedno zdjęcie na dobę, a na uchwycenie odpowiedniego momentu ma zaledwie dwie minuty. W aplikacji niedostępne są jakiekolwiek filtry. Posty innych osób korzystających z BeReal można zobaczyć dopiero po opublikowaniu własnego, a wszystkie opublikowane zdjęcia zostają skasowane po 24 godzinach i zabawa zaczyna się od początku. Ciekawym wydają się być RealMojis, które zastępują znane nam lajki czy serduszka.

Sonda
Korzystasz z BeReal?