Bartek Wrona: wiek, Hugo, piosenki. Kim jest były członek zespołu Just 5?

2021-06-02 12:17
Bartek Wrona: wiek, Hugo, piosenki. Kim jest były członek zespołu Just 5?
Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS Bartek Wrona: wiek, Hugo, piosenki. Kim jest były członek zespołu Just 5? ( ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS)

Bartek Wrona to artysta, który znany jest przede wszystkim z zespołu Just 5. W latach swojej świetności był to najpopularniejszy i pierwszy boysband w Polsce. Wylansowali między innymi taki hity jak Kolorowe sny, który śpiewała cała Polska. Kim jest Bartek Wrona? Czym się teraz zajmuje piosenkarz?

Spis treści

 1. Bartek Wrona: wiek
 2. Bartek Wrona: Hugo
 3. Bartek Wrona: piosenki

Bartek Wrona: wiek, Hugo, piosenki. Kim jest były członek zespołu Just 5? Bartek Wrona jest polskim piosenkarzem, autorem tekstów piosenek i producentem nagrań. Po zakończeniu szkoły sredniej, edukował się w Studium Wokalno-Piosenkarskim w Poznaniu. Wziął udział w 1997 roku w castingu do nowego boysbanku Just 5. Zespół swoją karierę rozpoczął od płyty Kolorwe sny. Singiel o tej samej nazwie podbijał polskie listy przebojów, a w 1998 roku zdobył wiele wyróżnień i nagród. Just 5 zyskał także ogromną popularność wśród nastolatków. Grupa nagrała jeszcze dwa albumy Zaczarowany Świat i Cień wielki miast. Wrona w 2001 roku rozpoczął karierę solową. Trzy lata później wziął udział w programie Telewizji Polsat Bar bez większych sukcesów. W 2005 roku jego singiel Maria zyskał miano przeboju lata. Zajął także drugie miejsce na FEstiwalu Jedynki w Sopocie. Jego żoną od 2007 roku jest Mariola Kuźniak-Wrona. Para ma dwójkę dzieci Amelię i Dalię Wiktorię. Wrona aktualnie wydaje kolejne utwory, a także koncertuje w Polsce.

Team X 2 tuż za Ekipą Friza! Ich nowa piosenka hitem wakacji 2021?

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

Bartek Wrona: wiek

Bartek Wrona urodził się 5 marca 1982 roku w Poznaniu. To oznacza, że w 2021 roku obchodził swoje 39. urodziny.

Bartek Wrona: Hugo

Hugo to bohater inteaktywnego programu telewizyjnego dla dzieci, który był trolem. W Polsce emitowany był w Telewizji Polsat od 2000 do 2009 roku. Jego prowadzącymi byli: Wojciech Asiński, Andrzej Krucz, Aleksandra Woźniak i Piotr Galus. Bartek Wrona nigdy nie był związany z tym programem. Jednak możecie kojarzyć piosenkę Hugo, którą nagrał dla programu Polsatu.

Dlaczego płyty Marcina Maciejczaka najlepiej słuchać nocą? [WYWIAD]

Bartek Wrona: piosenki

Bartek Wrona na swoim koncie ma kilkanaście utworów, które przyjęły się wśród jego fanów. Jednym z nich jest Maria, którą wydał w 2005 roku. Kolejny to Jedna na milion z drugiego solowego albumu artysty. Artysta również znany jest z piosenek:

 • Zapomniałaś
 • Mało
 • Odpuść sobie
 • Nie wiem gdzie
 • Mój karnawał
 • Nie stać mnie na gest
 • Potrafią żyć
 • Mój Amsterdam
Najnowsze