Barbie The Album

i

Autor: Warner Music Polska Wszystkie piosenki z filmu Barbie.

Playlista

Barbie - wszystkie piosenki z filmu o najpopularniejszej lalce świata. Dua Lipa, Billie Eilish, Nicki Minaj i inni

2023-07-23 14:33

"Barbie" to prawdopodobnie największa premiera kinowa tego roku. Producenci zadbali, aby nie był to tylko dobry film, ale też kulturalno-komercyjne wydarzenie. Z tego powodu powstała między innymi płyta z piosenkami stworzonymi specjalnie do tego różowego dzieła Grety Gerwig. Wszystkie utwory znajdziecie tutaj.

Świat oszalał na punkcie Barbie. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie sądził, że aktorska wersja przygód najpopularniejszej lalki na świecie będzie cieszyła się aż tak dużym zainteresowaniem. Warto zaznaczyć, że to efekt nie tylko dobrych zwiastunów oraz świetnie dobranej obsady, ale także genialnej kampanii promocyjnej. Specjalne eventy, gadżety, instagramowe filtry, tiktokowe trendy, kolekcje ubrań - to wszystko sprawiło, że Barbie po prostu stała się modna. Od 21 lipca miliony osób na całym świecie pójdzie do kina, aby zobaczyć najnowszy film niespełna 40-letniej Grety Gerwig. Podczas seansu widzowie usłyszą kilkanaście piosenek napisanych specjalnie z myślą o "Barbie". Mamy wszystkie te utwory!

“Barbie”, czyli co jest nie tak z naszym światem? (RECENZJA)

Viki Gabor została blondynką! Jak się czuła w wersji Barbie?

"Barbie" - soundtrack filmu

Produkcją albumu z muzyką z filmu Barbie zajął się Mark Ronson, który wcześniej współpracował z takimi gwiazdami jak Bruno Mars, Lady Gaga czy Miley Cyrus. Na krążku znalazło się aż 17 piosenek. Pełna tracklista płyty "Barbie The Album" wygląda następująco:

 1. Lizzo — "Pink"
 2. Dua Lipa — "Dance the Night"
 3. Nicki Minaj and Ice Spice — "Barbie World" (with Aqua)
 4. Charli XCX — "Speed Drive"
 5. Karol G — "WATATI" (feat. Aldo Ranks)
 6. Sam Smith — "Man I Am"
 7. Tame Impala — "Journey to the Real World"
 8. Ryan Gosling — "I'm Just Ken"
 9. Dominic Fike — "Hey Blondie"
 10. HAIM — "Home"
 11. Billie Eilish — "What Was I Made For"
 12. The Kid Laroi — "Forever & Again"
 13. Khalid — "Silver Platter"
 14. PinkPantheress — "Angel"
 15. Gayle — "Butterflies"
 16. Ava Max — "Choose Your Fighter"
 17. Fifty Fifty — "Barbie Dreams" (feat. Kali)

Wszystkich piosenek można posłuchać w galerii:

"Barbie" - o czym jest film?

Produkcja poruszy tematykę problemów ze zdrowiem psychicznym. Wszystko zaczyna się od koszmarów, które każdej nocy męczą główną bohaterkę. W idealnym plastikowym świecie, jakim jest Barbie World, nie ma na to miejsca. Z tego powodu Barbie będzie musiała przenieść się do prawdziwego świata, gdzie czekać ją będzie wiele, niekoniecznie przyjemnych, niespodzianek.