Gwiazdor Eurowizji ma wielkie serce!

Baby Lasagna ma gest. Na to przeznaczył nagrodę od rządu Chorwacji

2024-05-20 13:20

Baby Lasagna dzięki energetycznemu kawałkowi "Rim Tim Tagi Dim" porwał publiczność nie tylko w Malmö Arena podczas tegorocznej Eurowizji. Utwór młodego Chorwata jest hitem sieci, a fani nie kryją rozczarowania faktem, że typowany do zwycięstwa artysta jednak nie wygrał konkursu. Mimo to, w Chorwacji witany był jak bohater, a tamtejszy rząd przyznał mu wysoką nagrodę.

Niewiele brakowało, a Baby Lasagna mógł w ogóle nie zaprezentować się podczas tegorocznego 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmö. Piosenkarz znalazł się bowiem na liście rezerwowej krajowych preselekcji i na Eurowizję pojechał dzięki rezygnacji artystki Dory. Jednak nikt chyba nie wyobraża sobie tegorocznego konkursu bez wpadającego w ucho kawałka "Rim Tim Tagi Dim".

Justyna Steczkowska - eurowizja SHORT

Marko Purišić, bo tak naprawdę nazywa się Baby Lasagna, tuż przed rozpoczęciem tegorocznej Eurowizji był typowany jako główny kandydat do zwycięstwa. Jego brawurowy występ w półfinale umocnił jedynie przekonania fanów i typowania bukmacherów. Baby Lasagna rzeczywiście zdobył największą liczbę punktów w głosowaniu publiczności, jednak jego łączna nota w postaci 547 punktów nie wystarczyła, aby zapewnić mu wygraną, która dzięki ocenom jury przypadła w udziale reprezentujących Szwajcarię Nemo (artysta jest osobą niebinarną).

Baby Lasagna otrzymał nagrodę od rządu Chorwacji. Na to ją przeznaczył

Choć Baby Lasagna nie wygrał tegorocznej Eurowizji w swoim rodzinnym kraju, witany był jak bohater narodowy. Już w drodze do domu załoga samolotu przygotowała dla niego miłą niespodziankę w postaci gratulacji od pilota i tortu. Na lotnisku również czekały na niego tłumy, a na rynku w Zagrzebiu zgromadziło się ponad 20 tysięcy ludzi, którzy chcieli podziękować mu za wspaniały występ. Jego osiągnięcie zostało także docenione przez rząd Chorwacji, który postanowił go uhonorować za "wkład w promocję i obecność Chorwacji na arenie międzynarodowej". Wokalista otrzymał 50 tysięcy euro (czyli około 213 tysięcy złotych), których przyjęcia jednak odmówił. W mediach społecznościowych wyjaśnił, że jest bardzo wdzięczny, jednak chciałby, aby pieniądze trafiły do tych, którzy tego bardziej potrzebują.

Niniejszym proszę pana premiera Plenkovicia o przekazanie w imieniu moim i rządu chorwackiego kwoty 25 000 euro na rzecz Instytutu Onkologii i Hematologii Dziecięcej i szpitalowi dziennemu "Mladen Ćepulić". Pozostałe 25 000 euro chciałbym przekazać Instytutowi Hematologii, Onkologii Dziecięcej i Przeszczepiania Krwiotwórczych Komórek Macierzystych KBC w Zagrzebiu - napisał Baby Lasagna.