Avicii - co działo się przed śmiercią? Biografia ujawnia NIEZNANE historie!

i

Autor: Sean Erikson / Universal Music Poland / Biografia: Avicii. Biografia Tima Berglinga Avicii - co działo się przed śmiercią? Biografia ujawnia NIEZNANE historie!

Avicii - co działo się przed śmiercią? Biografia ujawnia NIEZNANE historie!

2022-04-13 16:23

Wieczorem 20 kwietnia 2018 roku pojawiła się informacja, która wstrząsnęła całym muzycznym światem. Avicii nie żyje - takie nagłówki w mediach wywołały szok, smutek i niewątpliwie do dziś jest to sytuacja, w którą ciężko uwierzyć. Uważany przez wielu innych producentów wynalazcą nowego gatunku muzycznego targnął się na swoje życie spędzając wakacje w Omanie. Miał zaledwie 29 lat. Dopiero po latach wychodzą nieznane fakty z życia, ale również relacje rodziny, która opisuje, co się działo przed śmiercią artysty. Wszystko to w oficjalnej biografii Avicii - Biografia Tima Berglinga.

Spis treści

  1. Avicii - co działo się przed śmiercią? [BIOGRAFIA]

Avicii - co działo się przed śmiercią? Tim Bergling zawsze uśmiechnięty, publicznie pewny siebie i pełny motywacji do tworzenia nowych utworów. Tym bardziej najwierniejsi fani na całym świecie od lat nie mogą uwierzyć, że Tim Bergling targnął się na swoje życie. Co więcej ostatnie zdjęcia Aviciiego nie wskazywały, że dojdzie do tragedii. Nie wskazywały również relacje, które Szwed wrzucał na swoje InstaStories. Chwalił się podróżami i również tym, że szykuje materiał na trzeci studyjny album. Jeden z najbardziej cenionych, a nawet najwybitniejszych producentów muzyki klubowej zmarł 20 kwietnia 2018 roku. W ramach uczczenia pamięci zmarłego DJ-a, w Sztokholmie odbył się specjalny koncert, w czasie którego wystąpili współpracownicy artysty. Później pojawiła się płyta Tim, a na niej zaczęte, ale nieskończone przez producenta piosenki. Ku pamięci utwory dokończyli inni muzycy. Otwarto również specjalne muzeum Szweda, a także fundację mającą na celu pomoc osobom z problemami psychicznymi. 13 kwietnia premierę ma oficjalna biografia Aviciiego. Ukaże się ona dzięki wydawnictwu Znak. Książki możecie wygrać w Radiu ESKA i na ESKA.pl.

Majówka 2022 - najlepsze piosenki na weekend majowy

Avicii - co działo się przed śmiercią? [BIOGRAFIA]

Avicii był wizjonerem. Poprzez swoje muzyczne wyczucie i unikatowy styl zdefiniował epokę, w której szwedzka i europejska muzyka house zawładnęła światem. Tim Bergling był również introwertycznym młodym człowiekiem zmuszonym do dorastania w nieludzko szybkim tempie. Po serii nagłych wypadków i pobytów w szpitalu latem 2016 roku przestał koncertować. Zaledwie dwa lata później świat obiegła szokująca informacja - jeden z najsławniejszych na świecie DJ-ów targnął się na swoje życie w hotelowym pokoju w Omanie. Pozostawił po sobie największe hity klubowej sceny, takie jak Wake Me Up, Waiting for Love czy Levels, i gigantyczną fortunę. Jego utwory mają miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych.

Avicii. Biografia Tima Berglinga została napisana przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Månsa Mosessona, który dzięki wywiadom z rodziną Tima, jego przyjaciółmi i kolegami z branży muzycznej dogłębnie poznał producenta-gwiazdę. Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego życiowych poszukiwań. Autor nie stronił od ukazywania demonów, z którymi walczył chłopak, i propozycji odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące losów jednej z najjaśniej świecących gwiazd muzycznych ostatniej dekady.

Sonda
Która piosenka Aviciiego podoba Ci się najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE