ASMR - co to jest? Jak to działa i dlaczego warto spróbować?

2021-07-05 14:23
ASMR
Autor: canva

Relaksować można się na wiele sposobów, jednak ostatnio bardzo popularną metodą zaczyna być w tej kwestii ASMR. Co to takiego i jak działa na człowieka? Dlaczego warto wypróbować ASMR na własnej skórze? Ten trend zaczyna być modny na TikToku, dlatego nikt nie może przejść obok tego obojętnie!

ASMR - co to jest? Jak to działa i dlaczego warto spróbować? Ten temat powinien zaciekawić wiele osób. Każdy z nas uwielbia się relaksować i odpoczywać. Zazwyczaj robimy to na kanapie przed telewizorem lub z telefonem w ręku. Inni zaś w ramach odpoczynku wybierają jogę lub spacerują w ciszy, natomiast jeszcze inną opcją jest ASMR. Co to takiego? To oczywiście relaksacyjny i odprężający masaż mózgu, dzięki któremu większość osób jest w stanie odczuwać przyjemne mrowienie nie tylko w okolicach głowy, ale także na innych partiach ciała. Wsłuchując się w ASMR można nie tylko się wyciszyć i ukoić nerwy, ale również bez problemu zasnąć. Na czym w takim razie polega to zjawisko? Czy można wykonywać ASMR samemu?

Ćwiczenia na plaży. Jak nie przytyć latem? | ESKA XD - Sportekspertka #26

ASMR - na co pomaga?

ASMR jest przyjemnym zjawiskiem, które wywołane jest głownie przez bodźce słuchowe, ale także zapachowe, wzrokowe lub dotykowe. To nic innego jak szelest liści, stukanie paznokciami w mikrofon, mówienie szeptem, szuranie pędzlem do malowania, skrobanie szczoteczką do zębów, czy nawet drapanie. Niestety na każdego ASMR nie zadziała. Niektóre osoby słysząc delikatne dźwięki mogą po prostu odpłynąć, natomiast inni odczują wtedy rozdrażnienie. Aby zastosować technikę ASMR w swoim życiu, wystarczy tylko włączyć YouTube lub TikToka i wyszukać materiały wideo o tej technice relaksu. W sieci jest tego pełno, jednak w naszym kraju zdecydowanie rządzi kanał Marta w Niemczech. Poniżej możecie zobaczyć, jak Marta w delikatny sposób robi zdalny masaż mózgu niejednemu internaucie!

Najnowsze