Antycyklon afrykański w Polsce - zbliża się fala upałów! Kiedy kulminacja?

2022-07-17 18:05
Lato w Polsce
Autor: GERARD/REPORTER Upały w Polsce! Żar będzie lał się z nieba

Pogoda znów zaskoczy Polaków. Choć trwa lato i wysokie temperatury nie powinny nikogo dziwić, nadciąga fala prawdziwego żaru. Czeka nas więc bardzo ciepła pogoda, ale momentami może być nawet za gorąco! Do naszego kraju przyjdzie fala z Afryki. Jakich temperatur trzeba się spodziewać? Kiedy nadejdą?

Pogoda to bardzo ważna kwestia dla Polaków. Nic dziwnego, ponieważ nasz kraj położony jest w miejscu, w którym warunki atmosferyczne bardzo szybko i gwałtownie się zmieniają. Ma to więc wpływ na nasze codzienne życie. Od kilku tygodni cieszymy się latem i wiele osób liczy na to, że przeżyje wakacje z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że wielkie upały pojawią się w Polsce bardzo szybko. Z najnowszych prognoz wynika, że do Polski zbliża się afrykański antycyklon. Kiedy pojawi się w naszym kraju i jakich temperatur trzeba się spodziewać?

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje 2022 nad morzem - pogoda. Kiedy najcieplej? W jakich miejscowościach? [PROGNOZA]

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Antycyklon afrykański w Polsce - kiedy?

Afrykański antycyklon pojawi się w Europie w przedostatnim tygodniu lipca 2022. W pierwszej kolejności uderzy w południe kontynentu. Zmagać się z nim będą mieszkańcy Włoch i Hiszpanii. Później fala będzie przemieszczała się na północ i dotrze m.in. do Polski. Przewiduje się, że upały rozpoczną się we wtorek 19 lipca, a dniem kulminacyjnym będzie czwartek 21 lipca.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie będzie lato 2022? REKORDOWE upały i tropikalne deszcze w wakacje! [PROGNOZA]

Sonda
Czekasz na upały w Polsce?

Antycyklon afrykański w Polsce - ile stopni? Jaka temperatura?

Kiedy mówimy o afrykańskich upałach, wszyscy chcą poznać odpowiedź na jedno pytanie. Ile będzie stopni? Przygotować się trzeba na prawdziwy żar, ponieważ w zachodniej części kraju termometry mogą pokazać nawet 36 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach temperatura utrzyma się w okolicach 30 stopni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze