Antoni Scardina

i

Autor: AKPA Antoni Scardina w 2018 roku podczas występu w programie The Voice Kids

Antek Scardina z The Voice Kids założył zespół rockowy. Jak teraz wygląda 19-letni muzyk?

2023-01-28 11:48

Antoni Scardina to postać dobrze znana widzom The Voice Kids. Młody muzyk szybko awansował z uczestnika programu na komentatora występów w kolejnych edycjach telewizyjnego show. 19-latek cały czas pielęgnuje swoją miłość do muzyki, a niedawno założył rockowy zespół, który wydał właśnie drugi singiel. Jak obecnie wygląda finalista pierwszej edycji The Voice Kids?

Antoni Scardina urodził się 28 listopada 2003 roku. Wychował się w Warszawie, a jego największą pasją jest muzyka. W wieku 15-lat trafił do programu The Voice Kids, a podczas przesłuchań ciemno zachwycił wszystkich jurorów, którzy odwrócili swoje fotele, aby przyjąć młodego uczestnika pod swoje trenerskie skrzydła. Antek ostatecznie wybrał drużynę Dawida Kwiatkowskiego.

15-latek dzięki swojemu talentowi i pracy, którą wykonał pod czujnym okiem trenera, trafił do ścisłego finału, gdzie o włos przegrał z Roxaną Węgiel. Na tym jednak nie zakończyła się jego przygoda z telewizyjnym show. Śmiały muzyk, został zaproszony do kolejnych edycji, w których razem z youtuberem Jankiem Dąbrowskim komentowali występy młodych uczestników.

Jak teraz wygląda Antek Scardina i gdzie zaprowadziła go miłość do muzyki? Zobacz jak zmienił się na przestrzeni kilku lat i czym obecnie zajmuje się nastolatek.

Antoni Scardina - człowiek orkiestra

Antek Scardina to niewątpliwie artysta o wielu talentach. Oprócz doskonałego wokalu posiada umiejętność grania na takich instrumentach jak pianino czy gitara. Jego stałym zajęciem jest użyczanie głosu w filmach i serialach animowanych, a także grach komputerowych. Dubbingował postacie w takich popularnych produkcjach jak: Był sobie pies (2017), Gr, Dru i Minionki (2017) czy Tajemniczy ogród (2020). Antek posiada talent aktorski, który można było podziwiać w musicalu Piotruś Pan, reżyserowanego przez Janusza Józefowicz i wystawianego na deskach teatru Studio Buffo. Antek wcielał się w postać tytułowego bohatera.

Antek Scardina - wschodząca gwiazda rocka

Antek Scardina od paru lat skupia się na tworzeniu muzyki. Wraz z Filipem Milczarczykiem Leonem Natanem i Olafem Gołębiewskim tworzą rockową grupę Ril Anzy, która wygrała w projekcie FONOBO Pitcher skierowanym do młodych artystów, chcących rozpocząć zawodową przygodę z muzyką. W ramach współpracy z wydawnictwem pojawiły się dwa single - no problems i First Kiss In Heaven, które dostępne są w streamingach, a także na YouTubie, gdzie można również zobaczyć teledyski do tychże utworów. Grupa charakteryzuje się mocnym i melodyjnym graniem.

Jak zmienił się Antek Scardina?

Kiedy Antek Scardina pojawił się w 2018 roku na scenie The Voice Kids, był 15-letnim, uroczym chłopakiem, który skradł serca wielu widzów. Teraz powoli wkracza w dorosłe życie, a jego wygląd nieco się zmienił. Antek zapuścił włosy i wydoroślał, choć nie stracił swojego uroku. W teledysku do utworu First Kiss In Heaven można zobaczyć jego przemianę.

Wystawa