Andrzejki 2022 - największe zabobony. Tego lepiej unikać!

i

Autor: Pexels Andrzejki 2022 - największe zabobony. Tego lepiej unikać!

Andrzejki 2022 - największe zabobony. Tego lepiej unikać!

2022-11-24 15:07

Andrzejki 2022 zbliżają się wielkimi krokami, ta zabawa jest idealną okazją do wróżb, nie tylko dla młodszych, ale również starszych! Wiążą się one nie tylko z tym, ale również przeróżnymi zabobonami. Sprawdziliśmy, czego lepiej unikać podczas wigilii imienin Andrzeja. Konsekwencje mogą Ci się nie spodobać!

Andrzejki 2022 wypadają tak jak każdego roku, w nocy z 29 na 30 listopada. To święto wróżenia jest doskonałą okazją na noc spędzoną przy wróżbach. Okazuje się, że może to być świetną zabawą nie tylko dla młodszych, ale również starszych. W ten sposób mogą oderwać się od obowiązków dnia codziennego. Wigilia imienin Andrzeja to jednak nie tylko przepowiadanie przyszłości, wiąże się ona również z przeróżnymi zabobonami. Są rzeczy, których tego dnia powinieneś wystrzegać się w szczególności, w końcu mogą przynieść niepożądane konsekwencje, których kompletnie byś się nie spodziewał. Oto najciekawsze z nich!

Andrzejki 2022 - wróżby miłosne. Najlepsze i najciekawsze propozycje!

Ale fury! Tymi samochodami jeżdżą polscy piłkarze [Lewandowski, Szczęsny, Zieliński] | ESKA XD - Prosto z salonu #62

Andrzejkowe zabobony - post

Istnieje przesąd, który mówi o tym, że w Andrzejki należy przez cały dzień pościć oraz modlić się do patrona tego święta, a mianowicie świętego Andrzeja. Dzięki temu w nocy przyśni Ci się miłość Twojego życia, osoba która na zawsze zapadnie w Twojej pamięci.

Andrzejkowe zabobony - szczekanie psa

Szczekanie psa może się okazać doskonałą wskazówką. Jeden z zabobonów mówi, że strona, z której usłyszysz szczekanie tego zwierzęcia, jest miejscem, z którego przywędruje Twój ukochany. Lepiej więc nasłuchiwać uważnie!

Andrzejki 2022 - najlepsze wróżby andrzejkowe. Co wróżyć w nocy 29 listopada?

Zagraniczne zabobony

Oprócz polskich, równie popularne są zabobony zagraniczne. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe, warto więc zwrócić na nie uwagę!

Andrzejkowe zabobony - czosnek

Jak się okazuje, w kulturze romskiej jeden z przesądów nakazuje zjedzenie czosnku. W ten sposób możesz zapobiec katastrofie, a mianowicie nawiedzeniu przez złe duchy!

Andrzejkowe zabobony - spanie nago

Jednym z niemieckich zabobonów może Ci pomóc w odnalezieniu miłości życia. Okazuje się, że jeśli tej nocy będziesz spać nago, przyśni Ci się Twój ukochany!

Sonda
Zamierzasz obchodzić Andrzejki 2022?