Andrzejki 2022 - największe zabobony. Tego lepiej unikać!

2022-11-24 15:07
Andrzejki 2022 - największe zabobony. Tego lepiej unikać!
Autor: Pexels Andrzejki 2022 - największe zabobony. Tego lepiej unikać!

Andrzejki 2022 zbliżają się wielkimi krokami, ta zabawa jest idealną okazją do wróżb, nie tylko dla młodszych, ale również starszych! Wiążą się one nie tylko z tym, ale również przeróżnymi zabobonami. Sprawdziliśmy, czego lepiej unikać podczas wigilii imienin Andrzeja. Konsekwencje mogą Ci się nie spodobać!

Andrzejki 2022 wypadają tak jak każdego roku, w nocy z 29 na 30 listopada. To święto wróżenia jest doskonałą okazją na noc spędzoną przy wróżbach. Okazuje się, że może to być świetną zabawą nie tylko dla młodszych, ale również starszych. W ten sposób mogą oderwać się od obowiązków dnia codziennego. Wigilia imienin Andrzeja to jednak nie tylko przepowiadanie przyszłości, wiąże się ona również z przeróżnymi zabobonami. Są rzeczy, których tego dnia powinieneś wystrzegać się w szczególności, w końcu mogą przynieść niepożądane konsekwencje, których kompletnie byś się nie spodziewał. Oto najciekawsze z nich!

Andrzejki 2022 - wróżby miłosne. Najlepsze i najciekawsze propozycje!

Ale fury! Tymi samochodami jeżdżą polscy piłkarze [Lewandowski, Szczęsny, Zieliński] | ESKA XD - Prosto z salonu #62

Andrzejkowe zabobony - post

Istnieje przesąd, który mówi o tym, że w Andrzejki należy przez cały dzień pościć oraz modlić się do patrona tego święta, a mianowicie świętego Andrzeja. Dzięki temu w nocy przyśni Ci się miłość Twojego życia, osoba która na zawsze zapadnie w Twojej pamięci.

Andrzejkowe zabobony - szczekanie psa

Szczekanie psa może się okazać doskonałą wskazówką. Jeden z zabobonów mówi, że strona, z której usłyszysz szczekanie tego zwierzęcia, jest miejscem, z którego przywędruje Twój ukochany. Lepiej więc nasłuchiwać uważnie!

Andrzejki 2022 - najlepsze wróżby andrzejkowe. Co wróżyć w nocy 29 listopada?

Zagraniczne zabobony

Oprócz polskich, równie popularne są zabobony zagraniczne. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe, warto więc zwrócić na nie uwagę!

Andrzejkowe zabobony - czosnek

Jak się okazuje, w kulturze romskiej jeden z przesądów nakazuje zjedzenie czosnku. W ten sposób możesz zapobiec katastrofie, a mianowicie nawiedzeniu przez złe duchy!

Andrzejkowe zabobony - spanie nago

Jednym z niemieckich zabobonów może Ci pomóc w odnalezieniu miłości życia. Okazuje się, że jeśli tej nocy będziesz spać nago, przyśni Ci się Twój ukochany!

Sonda
Zamierzasz obchodzić Andrzejki 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze