Andromache - kim jest reprezentantka Cypru na Eurowizji 2022? Na scenie wygląda niczym grecka bogini

2022-05-06 17:02

Andromache to jedna z najpiękniejszych twarzy Eurowizji 2022. Już długo przed konkursem uwaga wielu fanów skupiła się właśnie na niej. W konkursie startuje z lekką, wakacyjną piosenką po grecku, a na scenie wygląda niczym Afrodyta. Czy uwiedzie Europę i odniesie sukces? Zdradzamy, kim jest reprezentantka Cypru.

Eurowizja 2022 to jedno z największych wydarzeń tego roku. Na najważniejszym konkursie muzycznym na świecie pojawią się reprezentanci 40 krajów. Jednym z nich będzie Cypr, który reprezentuje wokalistka Andromache. Kraj ten od kilku lat słynie z wysyłania pięknych kobiet, które wykonują sensualne, popowe utwory. Zaczęło się od 2018 roku, kiedy Eleni Foureira z piosenką Fuego zajęła drugie miejsce. Rok później zobaczyliśmy Tamtę z piosenką Replay, a w 2021 Elenę Tsagrinou z utworem El Diablo. Tym razem znów mamy piękność, ale rodzaj muzyki nieco uległ zmianie. Ela to lekka piosenka, która wielu z pewnością przypomni o wakacjach w Grecji. Na scenie Andromache pojawia się w wielkiej muszli i wygląda niczym grecka bogini. Kim jest gwiazda?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - San Marino. Achille Lauro zszokuje Europę w rockowym stylu

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Andromache - kim jest?

Andromache, a właściwie Andromachi Dimitropoulou, to grecka gwiazda, która popularnością cieszy się również na Cyprze. Ma 27 lat, a karierę muzyczną prowadzi od 2015 roku, kiedy wzięła udział w programie The Voice of Greece. Dwa lata później wydała swój pierwszy singiel pt. To feggari. Jej najpopularniejsze piosenki to Na'soun psema, Den se dialeksa, Thalassaki, Vasano mou i Ela.

ZOBACZ TAKŻE: Chanel - kim jest reprezentantka Hiszpanii na Eurowizji 2022? Tańcem uwiedzie Europę

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.