Alicja Szemplińska

i

Autor: materiały prasowe Universal Music Polska

Alicja Szemplińska - piosenka New Home na Eurowizję 2023? Wokalistka z mocnym przesłaniem!

2023-02-23 15:23

Alicja Szemplińska miała reprezentować nasz kraj na Eurowizji w 2020 roku. Ze względu na wybuch pandemii konkurs został odwołany, a rok później miejsce wokalistki zajął Rafał Brzozowski. W tym roku zwyciężczyni The Voice of Poland postanowiła spróbować swoich sił z utworem New Home. Wyjaśniła, co było inspiracją do napisania ballady.

Piosenka New Home to eurowizyjna propozycja Alicji Szemplińskiej. W przeciwieństwie do rywali, którzy również walczą o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji w 2023 roku, zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland zdecydowała się na zaprezentowanie swojego utworu zaledwie dwa dni przed preselekcjami. Koncert Tu bije serce Europy, w trakcie którego wyłoniony zostanie reprezentant naszego kraju, został bowiem zaplanowany na niedzielę, 26 lutego, na godzinę 17:30. Fani z niecierpliwością wyczekiwali premiery kawałka wokalistki. Przypomnijmy, że Alicja Szemplińska miała stanąć na eurowizyjnej scenie w 2020 roku i wykonać na niej utwór Empires. Wybuch pandemii sprawił, że konkurs został odwołany, a w 2021 roku reprezentantem Polski wewnętrznie wybrano Rafała Brzozowskiego. Po trzech latach Alicja postanowiła zawalczyć o spełnienie marzenia, zgłaszając emocjonalny utwór New Home.

Preselekcje do Eurowizji 2023 - KOLEJNOŚĆ występów. Przydzielone numery mają znaczenie!

Marcin Maciejczak o życiowej przemianie, EP hypno i Eurowizji

Alicja Szemplińska - piosenka New Home

Nowy utwór Alicji Szemplińskiej, z którym wystąpi podczas koncertu Tu bije serce Europy, będzie mieć swoją premierę 24 lutego. New Home pojawi się w serwisach cyfrowych i na YouTubie punktualnie o północy. Na kanale artystki zaplanowano już jego premierę, a z zamieszczonego opisu dowiadujemy się, co było inspiracją do napisania tekstu.

Najważniejszą inspiracją do napisania piosenki new home były historie ludzi wokół mnie, którzy utracili, porzucili swój „dom”, ale też tych którzy po prostu zapragnęli zbudować nowy. Teledysk który Wam prezentuję jest takim początkiem, wstępem do tych historii, które potem będę rozwijać i o których będę opowiadać w kolejnych materiałach. W wideoklipie pokazuje portrety moich bohaterów, którzy mają różne historie, ale wspólną emocję. Jestem ich głosem, jestem nimi. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła się z wami podzielić ich historiami, bo sądzę, że są wzruszające i inspirujące i warte aby się z nimi utożsamić - wyjaśnia Alicja.

Czekacie? Fragmentu piosenki można posłuchać już na TikToku.

Sonda
Uważasz, że Alicja Szemplińska powinna zaśpiewać na Eurowizji?