Ochman

i

Autor: AKPA

Preselekcje do Eurowizji 2023 - KOLEJNOŚĆ występów. Przydzielone numery mają znaczenie!

2023-02-23 13:52

Już w tym tygodniu dowiemy się, kto będzie reprezentować nasz kraj na Eurowizji. O możliwość zaśpiewania na eurowizyjnej scenie walczy w sumie 10 wykonawców. Telewizja Polska opublikowała oficjalną kolejność występów. Przypisane uczestnikom preselekcji numery będą mieć znaczenie podczas głosowania.

Eurowizja 2023 - preselekcje zbliżają się wielkimi krokami. Już 26 lutego dowiemy się, kto z Polski poleci w maju do Liverpoolu, by reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Telewizja Polska zdecydowała się na przeprowadzanie krajowych eliminacji, w których decydujący głos będą mieć również widzowie. O możliwość zaśpiewania na eurowizyjnej scenie stara się dziesięcioro wykonawców. Nie brakuje wśród nich debiutantów (Ahlena, Jann), zwycięzców telewizyjnych talent show (Domink Dudek) czy artystów, którzy w przeszłości brali już udział w preselekcjach (Maja Hyży, Natasza Urbańska, Kuba Szmajkowski). Na kilka dni przed koncertem Tu bije serce Europy poznaliśmy dokładną kolejność występów. Przypisane uczestnikom preselekcji numery mają ważne znaczenie w przypadku oddawania głosów na swoich faworytów.

Preselekcje do Eurowizji 2023 - goście specjalni. TEJ gwiazdy w TVP nie było od dawna!

Viki Gabor chce na dorosłą Eurowizję? Chciałaby odnieść sukces jak Maneskin!

Tu bije serce Europy - kolejność

Już za chwilę dowiemy się, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji. Dokładnie 26 lutego o godzinie 17:30 rozpocznie się koncert Tu bije serce Europy, w trakcie którego na scenie zaprezentują się artyści walczący o możliwość zaśpiewania na eurowizyjnej scenie w Liverpoolu. Tak prezentuje się kolejność występów:

  1. Natasza Urbańska „Lift u up”
  2. Kuba Szmajkowski „You Do Me”
  3. Ahlena „Booty”
  4. Dominik Dudek „Be good”
  5. Alicja Szemplińska „New Home”
  6. Felivers „Never back down”
  7. Maja Hyży „Never hide”
  8. Jann „Gladiator”
  9. Blanka „Solo”
  10. Yan Majewski „Champion”