Albert Cerny z Lake Malawi - polska piosenka Lucy zdobędzie serca widzów Eurowizji 2020?

2020-02-23 14:15
Lake Malawi
Autor: YouTube/Lake Malawi

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem dowiemy się, który z trzech uczestników programu Szansa na Sukces otrzyma możliwość reprezentowania naszego kraju w najpopularniejszym konkursie muzycznym na całym świecie. Wśród osób starających się o tę szansę jest Albert Cerny, który wraz z zespołem Lake Malawi zaprezentował swoją eurowizyjną propozycję. Zapewniłaby nam ona zwycięstwo? Sprawdź na ESKA.pl.

Albert Cerny - piosenka Lucy, którą artysta przygotował wspólnie ze swoim zespołem Lake Malawi porwie serca europejskiej publiczności? O tym, czy tak będzie, przekonamy się już niebawem. W najbliższą niedzielę - 23 lutego, na antenie telewizyjnej Dwójki wyemitowany zostanie wielki finał programu Szansa na Sukces, w którym swoje eurowizyjne propozycje na żywo wykonają finaliści trzech poprzednich odcinków, czyli Kasia Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Cerny.

W tym roku, Telewizja Polska podjęła decyzję o zmienieniu zasad wyłaniania polskiego reprezentanta do Konkursu Piosenki Eurowizji. Mianowicie, wybrany zostanie on spośród uczestników, którzy zgłosili się na castingi do Szansy na Sukces. Zwycięzcą trzeciego odcinka, poświęconego twórczości The Beatles, okazał się Albert Cerny. 31-letni Czech ma już za sobą występ na Eurowizji. W 2019 roku, wspólnie z grupą Lake Malawi wykonali singiel Friend of a Friend i zajęli wysokie, bo 11. miejsce. Również w finale Szansy na Sukces Albert wystąpi ze swoim zespołem.

Albert Cerny - piosenka na Eurowizję 2020

W Walentynki, na kanale Lake Malawi pojawił się oficjalny teledysk do kawałka Lucy, którym Lake Malawi zamierzają podbić serca jurorów oraz widzów Eurowizji 2020. Jak Albert Cerny przyznał w wywiadzie dla eurowizja.org, to właśnie ten utwór jest jego eurowizyjną propozycją, a jego tekst powstał niedługo po pierwszym występie grupy na eurowizyjnej scenie.

Po usłyszeniu piosenki, internauci są jednomyślni - ta piosenka może zapewnić Polsce pewne miejsce w wielkim finale Eurowizji. - Ta piosenka jest naprawdę mocna według mnie, jest taka inna, co może dać bardzo dobry efekt w Rotterdamie! Trzymam za was kciuki - napisał jeden z fanów konkursu. O tym, czy to właśnie Lake Malawi polecą do Rotterdamu dowiemy się już w niedzielę, 23 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze