Albert Cerny - wiek, wzrost, piosenki, zespół, Insta. Kim jest Albert Cerny?

2020-02-23 14:15
Albert Cerny - wiek, wzrost, piosenki, zespół, Insta. Kim jest Albert Cerny?
Autor: screen z filmu na YouTube: Lake Malawi - Friend Of A Friend - Czech RepublicOfficial Music Video - Eurovision 2019 (YouTube/Eurovision Song Contest) Albert Cerny - wiek, wzrost, piosenki, zespół, Insta. Kim jest Albert Cerny?

Albert Cerny - kim jest młody wokalista, który próbował swoich sił w polskich preselekcjach do Eurowizji? Okazuje się, że w przeszłości brał już udział w samym konkursie i odniósł duży sukces. Karierę czeskiego muzyka przybliżamy w jednym miejscu - na ESKA.pl.

Albert Cerny - wiek, wzrost, piosenki, zespół, Insta. Zastanawiacie się, kim jest Albert Cerny? Kto to jest i skąd go znacie? Garść informacji o utalentowanym artyście podrzucamy w tym miejscu na ESKA.pl. Albert Cerny jest 31-letnim Czechem, który ukończył polską szkołę podstawową. W 2019 roku reprezentował Czechy na Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Tel Awiwie w Izraelu, występując z zespołem Lake Malawi. Zaśpiewali hit Friend of a Friend i zajęli 11. miejsce. 

Albert Cerny - kim jest, kto to

Albert Cerny, gdy miał 15-lat grając w Tony Hawka Pro Skater 2 usłyszał piosenkę, która, jak się teraz okazało - zmieniła życie wokalisty. W momencie, gdy wybrzmiała w grze piosenka The Scientist od Coldplay, wiedział, że chce ją kiedyś zaśpiewać na festiwalu w Glastonbury. W ciągu 24 godzin od pierwszego coveru nagranego w sypialni i wrzuconego do sieci otrzymał telefon od szefa Czech Bandcamp. Albert do dziś nie może uwierzyć, że to się wydarzyło tak szybko i jedna z najbardziej wpływowych osób w czeskim przemyśle muzycznym pytała, czy mogłaby wyprodukować mój debiutancki album. Ten krążek, nagrany ze swoim nowo powstałym zespołem Charlie Straight, zdobył trzy nagrody Anděl, czeski odpowiednik Grammy. 

Albert Cerny - wiek

Albert Cerny urodził się 17 lutego 1989 w czeskim Trzyńcu. Uczęszczał do polskiej szkoły podstawowe i liceum w rodzinnym mieście. Uczył się na tłumacza przysięgłego na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. 

Albert Cerny - wzrost

Ile wzrostu ma Albert Cerny? Wokalista mierzy 183 centrymetry.

Albert Cerny - zespół

Albert Cerny założył zespół Lake Malawi w 2013 roku. Rok później supportował Thirty Seconds to Mars i grał na festiwalu The Great Escape w 2015 roku. Później Lake Malawi wydało oczekiwaną EP-kę We Are Making Love Again. W 2016 roku zespół wspierał Mikę, czyli wykonawcę hitu Relax (Take It Easy) w Pradze, a w 2017 roku odbył ośmiomiesięczną trasę koncertową w Anglii, grając również na najważniejszych czeskich festiwalach, takich jak Colours of Ostrava i Rock for People.

Zespół Lake Malawi występuje w składzie: Albert Černý, Jeroným Šubrt (bas i klawisze), Antonín Hrabal (perkusja) i Patrick Karpentski (gitary) Lake Malawi wydali swój debiutancki album Surrounded By Light, 10 listopada 2017 a dzień później supportowali grupę The Kooks podczas ich występu w Pradze.

Albert Cerny - piosenki

Lake Malawi swój pierwszy singiel wydali w 2014 roku. Mowa o Always June, które dotarło na 35. miejsce listy sprzedaży w Czechach. Zespół ma również na koncie hity Surrounded by Light, Paris i Stuck in the 80's, ale zdecydowanie najpopularniejszy to Friend of a Friend, z którym wystartowali na Eurowizji. 

Albert Cerny - Instagram

Albert Černý na Instagramie ma ponad 18 tysięcy obserwujących. Sam obserwuje między innymi Kasię Dereń i Alicję Szemplińską.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze