Ala Tracz

i

Autor: Natasza Młudzik/TVP

Ala Tracz obchodzi urodziny! Ile lat kończy gwiazda Eurowizji Junior?

2021-03-25 10:59

Ala Tracz to jedna z najpopularniejszych dziecięcych gwiazd w naszym kraju. Sławę przyniósł jej udział w The Voice Kids, Szansie na sukces oraz Eurowizji Junior 2020. 25 marca to ważny dzień dla niej oraz jej fanów, ponieważ tego dnia utalentowana dziewczynka obchodzi urodziny. Ile lat kończy była reprezentantka Polski?

Ala Tracz ma urodziny! Dziewczynka, którą Polacy poznali dzięki jej udziałom w kilku programach telewizyjnych kończy 11 lat. Fani z tej okazji z pewnością złożą jej szczere życzenia. Alicja urodziła się 25 marca 2010 roku. Od zawsze wiedziała, że chce śpiewać. Jej talent został dostrzeżony we wczesnych latach jej życiach. Występowała w szkole i brała też udział w konkursach. Z czasem razem z rodzicami zdecydowała się na udział w programie The Voice Kids. Tam zachwyciła widzów i jurorów i poszła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Dotarła prawie do finału. Edycję wygrał jej drużynowy kolega Marcin Maciejczak. Jednak przegrana w The Voice Kids nie zatrzymała jej kariery, ponieważ zaledwie kilka miesięcy później wygrała dziecięcą edycję Szansy na sukces. Tak też trafiła na Eurowizję Junior.

Ala Tracz prosto ze swojego pokoju opowiada o Eurowizji Junior 2020! [TYLKO U NAS]

Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020

Eurowizja Junior była ogromnym wyzwaniem dla Alicji Tracz. Ciążyła na niej ogromna presja z racji dwóch zwycięstw Polski w poprzednich latach. Przypominamy, że w 2018 roku w Mińsku triumfowała Roksana Węgiel, a rok później w Gliwicach wygrała Viki Gabor. Ala została wybrana w ramach specjalnej edycji programu Szansa na sukces. Na Eurowizji Junior zaśpiewała piosenkę I'll Be Standing. W ostatecznej klasyfikacji zajęła 9. miejsce.

Ala Tracz - QUIZ. Bezbłędnie rozwiążą go tylko prawdziwi fani!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Ali?

Ala Tracz - kariera po Eurowizji Junior

Choć Alicja nie zdobyła trzeciego zwycięstwa dla Polski na Eurowizji Junior, nie zniknęła z polskiej sceny muzycznej. Zaledwie dzień po konkursie ukazał się jej świąteczny singiel Święta to radości czas, który zaśpiewała w duecie ze swoją siostrą Olą. Można było ją zobaczyć także na wielu koncertach organizowanych przez TVP.