6 najlepszych coverów w wykonaniu Shawna Mendesa. Słyszeliście je wszystkie?

2019-08-08 11:40 MK
Shawn Mendes
Autor: materiał prasowy

Shawn Mendes to artysta, który na całym świecie zgromadził miliony fanów. Nie ma się co dziwić - świetnie śpiewa, gra na instrumentach oraz jest niezwykle przystojny. Dziś wokalistka nagrywa hit za hitem, każdy z jego teledysków generuje setki milionów wyświetleń, a bilety na koncerty rozchodzą się w ekspresowym tempie. Nie każdy jednak pamięta, że Shawn zaczynał karierę, nagrywając covery przebojów innych popularnych artystów. Do dziś zdarza mu się wykonywać czyjeś kawałki podczas własnych koncertów. Na ESKA.pl przypominamy wam kilka najlepszych!

Shawn Mendes - covery gwiazdora podbijały sieć, zanim stał się on idolem milionów fanów na całym świecie, również w Polsce. 21-latek jako jeden z pierwszych doskonale wykorzystał platformy takie jak YouTube, Vine oraz Smule, gdzie publikował własne interpretacje hitów popularnych wówczas wykonawców. Teraz, młodzi twórcy marzący o zaistnieniu w świecie muzyki, nagrywają covery piosenek Shawna. Nic dziwnego, w końcu każdy z jego utworów z miejsca staje się przebojem! My postanowiliśmy przypomnieć jednak początki wielkiej kariery Shawna Mendesa i zebraliśmy najlepsze, naszym zdaniem, covery w jego wykonaniu.

Shawn Mendes - Drag Me Down

Po odejściu z zespołu Zayna Malika, członkowie One Direction postanowili nagrać album we czwórkę. Pierwszym singlem zwiastującym ich wydawnictwo z pomniejszonym składem był kawałek Drag Me Down. Na swoim kanale w serwisie YouTube, Shawn Mendes umieścił własną interpretację tego hitu. Nadawałby się na piątego członka boybandu?

Shawn Mendes - Summertime Sadness

Jak brzmiałby melancholijny utwór Lany Del Rey, gdyby wykonać go jedynie przy akompaniamencie gitary? Shawn Mendes postanowił to sprawdzić! Wokalista umieścił cover wielkiego przeboju piosenkarki na YouTubie w 2014 roku i podbił nim sieć.

Shawn Mendes - Sweater Weather

The Neighborhood to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych, a piosenka Sweater Weather to prawdziwy hit. W 2013 roku, 15 letni Shawn Mendes umieścił w sieci bardzo klimatyczny cover przeboju. Co ciekawe, w pewnym momencie pomylił on tekst. Wyłapaliście ten błąd?

Shawn Mendes - Hallelujah

Hallelujah to bez wątpienia jeden z najchętniej coverowanych utworów na całym świecie. Piosenka doczekała się nawet wersji w języku polskim! Również Shawn Mendes postanowił sprawdzić, jak wypadłby w tym ponadczasowym hicie. Wzruszające, prawda?

Shawn Mendes - Here

Będąc u szczytu popularności, z kilkunastoma wielkimi hitami na koncie, Shawnowi wciąż zdarza się wykonywać piosenki innych artystów. Goszcząc w studiu BBC w 2016 roku, młody artysta zdecydował się na wykonanie kawałka Here z repertuaru Alessi Cary.

Shawn Mendes - Fake Love

Wykonawca hitu Senorita doskonale sprawdza się w każdym gatunku muzycznym. Nie wierzycie? Posłuchajcie, jak brawurowo poradził sobie z utworem Fake Love. I nie, nie chodzi nam o hit Smolastego, ale innego rapera - Drake'a. - On zasługuje na nagrodę za to, że po prostu oddycha - napisała jedna z fanek pod filmikiem. Zgadzacie się?

Najnowsze