5 najbardziej wzruszających piosenek świata! Poruszą nawet mężczyzn

mężczyzna
Autor: Pixabay.com

Istnieją na świecie piosenki, przy których wzruszyć może się nawet najtwardszy mężczyzna. Zobacz TOP 5 najbardziej poruszających piosenek świata, które z pewnością zapadną ci w pamięć i wywołają u ciebie długo skrywane emocje.

Muzyka od początku istnienia ma za zadanie wywoływać w słuchaczach emocje. Na całe szczęście świat, w którym żyjemy nie jest ich pozbawiony i wielu artystów tworzy piosenki, od których łza się w oku kręci. Postanowiliśmy więc zagłębić się w ten temat i sprawdzić, jakie piosenki należą do najbardziej wzruszających utworów na świecie i które z nich byłyby w stanie rozczulić nawet najtwardszego mężczyznę. Czy powiedzenie chłopaki nie płaczą w tym przypadku będzie mijać się z prawdą? Jak najbardziej! Skompletowane poniżej piosenki znalazły się wielu ankietach wyłaniających najbardziej wzruszające utwory świata, które wywołują u słuchaczy smutek niezależnie od płci.

W poniższym materiale usłyszycie same klasyki, które pozwalają przemyśleć nam pewne momenty swojego życia i poddać je różnym refleksjom. Poniższe hity opowiadają o strachu, nieopisanej miłości, ciężkich chorobach, tęsknocie i bólu. Opowiadają po prostu o życiu i pozwalają słuchaczowi bardzo się z nimi utożsamić. Właśnie ten życiowy przekaz sprawia, że słysząc je wzrusza się każdy z nas.

TOP 5 najbardziej wzruszających piosenek świata 

  • Everybody Hurts  od R.E.M.  - to jedna z smutniejszych piosenek, jakie powstały w 1992 roku. Jej tekst jest napisany w bardzo prosty sposób, dzięki czemu każda trafia do każdego z nas.
  • When a Man Loves a Woman od Michael Boltona - dobry wyciskacz łez, to taki utwór, który pozwala ludziom odnieść się do ich własnych przeżyć. Tak między innymi oddziałuje ta piosenka Michaela Boltona.
  • Tears In Heaven od Erica Claptona - piosenka ta powstała po tragicznej śmierci syna piosenkarza. Ciekawostką jest fakt, że wcale nie miała być przebojem, jednak szczerość utworu sprawiła, że stała się on sławna na cały świat.
  • The Show Must Go On od Queen - jedna z najpopularniejszych piosenek Freddiego Mercurego opowiadająca o jego o śmiertelnej chorobie. Numer wywołuje ciarki na plecach i potok łez.
  • With Or Without You od U2 - kolejny rockowy klasyk, który powstał w 1987 r. także wzrusza wszystkich do łez, w tym również mężczyzn.
5 najbardziej wzruszających piosenek świata! Poruszą nawet mężczyzn
Najnowsze