Viki Gabor

i

Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

3 lata temu Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior. Dzięki niej Polska przeszła do historii!

2022-11-24 15:01

Aż trudno w to uwierzyć, ale od historycznego zwycięstwa Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019 minęły w tym roku trzy lata. Wygranie międzynarodowego konkursu otworzyło nastolatce wrota do wielkiej, trwającej do dziś kariery. Mało kto wie, że żadnemu z biorących w nim udziału krajów nie udało się powtórzyć sukcesu Polski!

Viki Gabor cieszy się dziś mianem jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Piętnastolatka zaprezentowała już swój drugi album studyjny zatytułowany ID, który najlepiej ilustruje jej przemianę z wykonującej pop dwunastolatki w świadomą swoich możliwości wokalnych i bardzo dojrzałą jak na swój wiek artystkę, która umiejętnie łączy różne style muzyczne z naciskiem na R&B. Bez wątpienia kamieniem milowym w karierze Viki Gabor było wygranie przez nią Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 z utworem Superhero. Swoim występem w Gliwicach nastolatka rzuciła na kolana zarówno jurorów oceniających przebieg konkursu, jak i publiczność z całej Europy. Zwycięstwo Polki w wydarzeniu zapewniło naszemu krajowi zapisanie się na stałe na kartach historii Eurowizji. Żadnemu wcześniej nie udało się dokonać tego, co nam za sprawą brawurowych wykonań Roksany Węgiel i właśnie Viki.

Viki Gabor ma już dość śpiewania Superhero?! Ta REAKCJA mówi wszystko!

Viki Gabor o płycie ID, duecie z Maleną i udziale w Eurowizji Junior 2022

Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019

To było wydarzenie, którego miliony fanów nie zapomną nigdy! Choć Viki Gabor od początku stawiana była w gronie faworytów do zwycięstwa, dla wielu niedowiarków niemożliwe było sięgnięcie po zwycięstwo dwa razy z rzędu. Tak się jednak stało! Za sprawą Roxie i Viki Polska jest jedynym krajem w dwudziestoletniej historii Eurowizji Junior, którego reprezentanci wygrali rok po roku.

W związku z 20. edycją konkursu Roksana Węgiel i Viki Gabor polecą do Erywania, by zaprezentować swoje utwory na eurowizyjnej scenie. W tym roku nasz kraj reprezentuje natomiast znana z formatu The Voice Kids Laura Bączkiewicz.

Sonda
Kibicujesz karierze Viki Gabor?