3 lata temu Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior. Dzięki niej Polska przeszła do historii!

2022-11-24 15:01
Viki Gabor
Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Aż trudno w to uwierzyć, ale od historycznego zwycięstwa Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019 minęły w tym roku trzy lata. Wygranie międzynarodowego konkursu otworzyło nastolatce wrota do wielkiej, trwającej do dziś kariery. Mało kto wie, że żadnemu z biorących w nim udziału krajów nie udało się powtórzyć sukcesu Polski!

Viki Gabor cieszy się dziś mianem jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Piętnastolatka zaprezentowała już swój drugi album studyjny zatytułowany ID, który najlepiej ilustruje jej przemianę z wykonującej pop dwunastolatki w świadomą swoich możliwości wokalnych i bardzo dojrzałą jak na swój wiek artystkę, która umiejętnie łączy różne style muzyczne z naciskiem na R&B. Bez wątpienia kamieniem milowym w karierze Viki Gabor było wygranie przez nią Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 z utworem Superhero. Swoim występem w Gliwicach nastolatka rzuciła na kolana zarówno jurorów oceniających przebieg konkursu, jak i publiczność z całej Europy. Zwycięstwo Polki w wydarzeniu zapewniło naszemu krajowi zapisanie się na stałe na kartach historii Eurowizji. Żadnemu wcześniej nie udało się dokonać tego, co nam za sprawą brawurowych wykonań Roksany Węgiel i właśnie Viki.

Viki Gabor ma już dość śpiewania Superhero?! Ta REAKCJA mówi wszystko!

Viki Gabor o płycie ID, duecie z Maleną i udziale w Eurowizji Junior 2022

Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019

To było wydarzenie, którego miliony fanów nie zapomną nigdy! Choć Viki Gabor od początku stawiana była w gronie faworytów do zwycięstwa, dla wielu niedowiarków niemożliwe było sięgnięcie po zwycięstwo dwa razy z rzędu. Tak się jednak stało! Za sprawą Roxie i Viki Polska jest jedynym krajem w dwudziestoletniej historii Eurowizji Junior, którego reprezentanci wygrali rok po roku.

W związku z 20. edycją konkursu Roksana Węgiel i Viki Gabor polecą do Erywania, by zaprezentować swoje utwory na eurowizyjnej scenie. W tym roku nasz kraj reprezentuje natomiast znana z formatu The Voice Kids Laura Bączkiewicz.

Sonda
Kibicujesz karierze Viki Gabor?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze