1920. Wdzięczni bohaterom - kto zaśpiewa na PGE Narodowy 15 sierpnia?

2020-08-12 14:39 EK
Piotr Cugowski
Autor: Mateusz Jagielski/East News

15 sierpnia to wyjątkowa data, która co roku świętowana jest w Polsce. Oprócz transmisji z obchodów Święta Wojska Polskiego, organizowana zawsze tego dnia była również defilada wojskowa. Jednak przez pandemię, zrezygnowano z obchodów. Tego dnia będzie miał miejsce jednak wyjątkowy koncert 1920. Wdzięczni bohaterom. Jakie gwiazdy zaśpiewają na scenie?

1920. Wdzięczni bohaterom - kto zaśpiewa na PGE Narodowy 15 sierpnia? 15 sierpnia to wyjątkowa data. Tego dnia w Polsce obchodzi się aż dwa ważne święta - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane także świętem Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego. Co roku z tej okazji organizowane są specjalne obchody, a także defilada wojskowa. W 2020 roku ze względu na panującą sytuację w naszym kraju związaną z epidemią oraz zasadami bezpieczeństwa, defilada nie odbędzie się. 15 sierpnia będzie miał jednak miejsce wyjątkowy koncert 1920. Wdzięczni bohaterom, zorganizowany z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie 1920. Wdzięczni bohaterom organizowane jest na PGE Narodowym w Warszawie dokładnie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Celem widowiska jest uczczenie pamięci bohaterów oraz podkreślenie roli zwycięstwa Państwa Polskiego w decydującej bitwie wojny polsko-bolszewickiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 20:30. Dodatkowo koncert będzie transmitowany na antenie TVP. Kto wystąpi tego dnia na scenie? Czyj głos usłyszymy? Listę artystów podrzucamy wam poniżej.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koncert 1920. Wdzięczni bohaterom - kto wystąpi?

Jakie gwiazdy zaśpiewają 15 sierpnia podczas koncertu 1920. Wdzięczni bohaterom? Na PGE Narodowym w Warszawie wystąpią m.in.:

  • Stanisława Celińska
  • Stanisław Sojka
  • Olga Szomańska
  • Maciej Balcar
  • Mateusz Ziółko
  • Damian Ukeje
  • Kasia Cerekwicka
  • Michał Kowalonek
  • Piotr Cugowski
  • Bartas Szymaniak

Dodatkowo pojawi się tam wiele koni i kilkuset statystów - wszystko po to, aby na nowo ożyły wspomnienia Bitwy Warszawskiej podczas historycznego widowiska. W rolę marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Jarosław Gajewski, a oficera Michaiła Tuchaczewskiego zagra Wojciech Brzeziński. Generał Charles de Gaulle zostanie odegrany przez Marcina Januszkiewicza, a postać księdza Ignacego Skorupki przybliży Karol Czajkowski. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze