borewicz 07 zgłoś się

i

Autor: EAST NEWS

07 zgłoś się

„07 zgłoś się”. Jak dobrze znasz przygody porucznika Borewicza? Jesteś dobrym, czy złym gliną?

2024-04-25 10:51

Brytyjczycy mogą pochwalić się Jamesem Bondem, ale my też wcale nie jesteśmy gorsi. „07 zgłoś się” i przygody porucznika Borewicza to niezwykle kultowy serial, którego oglądało z zapartym tchem mnóstwo osób. Uważasz, że jesteś fanem tej produkcji? Sprawdź się w naszym quizie! Uwaga! Wcale nie będzie tak łatwo!

„07 zgłoś się” to polski serial kryminalny, który został wyemitowany 25 listopada 1976 roku. Serial można było oglądać do 25 maja 1989 roku. Za reżyserię odpowiadał Krzysztof Szmagier. Porucznik Borewicz to milicjant, który charakteryzuje się niezwykłą intuicją, zmysłem dedukcji i słabością do kobiet. W każdym odcinku, Borewicz rozwiązywał oddzielną sprawę, która nie miała związku z poprzednią. Jak dobrze znasz ten serial? Sprawdź się w naszym quizie!

Bronisław Cieślak nie żyje. Porucznik Borewicz z "07 zgłoś się" zmarł w wieku 77 lat

„07 zgłoś się” czy „Agent 007”?

Można powiedzieć, że każdy ma swojego Bonda i własnego Borewicza. Widzowie upatrywali w Borewiczu bohatera na miarę agenta 007. Produkcja „07 zgłoś się” zyskała już miano kultowej i sięgają do niej widzowie w różnym wieku - aż do dzisiaj.

Quiz. Najlepsze polskie kryminały z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz te kultowe filmy?

W rolę porucznika Borewicza wcielił się Bronisław Cieślak, który rozkochał w sobie miliony kobiet, równie dobrze jak Janosik. W obsadzie znaleźli się również: Ewa Kuzyk-Florczak, Zdzisław Tobiasz, Zdzisław Kozień, Jerzy Rogalski oraz Hanna Dunowska. Kryminalne śledztwa Borewicza ciągnął się przez 21 odcinków, chociaż wielu fanów pozostaje wciągnięta do dziś i z chęcią ogląda telewizyjne powtórki serialu. Muzykę napisali: Andrzej Korzyński i Włodzimierz Korcz.

„07 zgłoś się”. Jak dobrze znasz przygody porucznika Borewicza?

Pytanie 1 z 22
Jak miał na imię porucznik Borewicz?
Dolar na grobie aktora "07 zgłoś się". Niezapomniani