Bronisław Cieślak nie żyje

i

Autor: WBF

Bronisław Cieślak nie żyje. Porucznik Borewicz z "07 zgłoś się" zmarł w wieku 77 lat

2021-05-02 9:28

Nie żyje Bronisław Cieślak, odtwórca słynnej roli porucznika Sławka Borewicza z kultowego serialu "07 zgłoś się". Aktor zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 77 lat.

O śmierci aktora poinformował m.in. Polsat. Bronisław Cieślak zmarł w niedzielę 2 maja 2021 roku. Jak donosiły wcześniej media, aktor od dłuższego czasu walczył z ciężką chorobą. 

Bronisław Cieślak znany jest przede wszystkim z roli Sławomira Borewicza, porucznika milicji w kultowym serialu czasów PRL, "07 zgłoś się". Aktor grał również w produkowanym od 2009 roku serialu "Malanowski i Partnerzy". 

Odtwórca słynnej roli porucznika Borewicza urodził się w 1943 roku w Krakowie. Po maturze studiował etnografię, jednak nie ukończył studiów. 1968 roku rozpoczął pracę w państwowych mediach - najpierw w Polskim Radiu, a następnie w Telewizji Polskiej. W 1976 roku zadebiutował w serialu obyczajowym "Znaki szczególne". Prawdziwą sławę przyniósł mu jednak dopiero produkowany w latach 1976–1989 serial "07 zgłoś się". To właśnie dzięki roli Sławomira Borewicza Bronisław Cieślak nazywany był często polskim Jamesem Bondem.

W 2018 roku u Bronisława Cieślaka lekarze zdiagnozowali nowotwór. 

W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. Czuję się dobrze

- mówił Bronisław Cieślak w rozmowie z Faktem.

Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat.

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21