XBOX Game Pass

i

Autor: XBOX

Xbox

XBOX Game Pass luty 2024 otrzymał szalenie popularną grę. Sprawdziło ją miliony graczy

2024-02-20 8:49

Nowa gra w usłudze Xbox Game Pass, Brotato, została zainstalowana już ponad milion. W 2024 roku do abonamentu dodano wiele znakomitych gier, a Brotato znalazło się wśród najlepszych niespodzianek, biorąc pod uwagę, że jest to niskobudżetowy tytuł niezależny, który zdołał wywrzeć doskonałe wrażenie na większości swoich graczy.

Brotato zostało dodane do Xbox Game Pass Ultimate 30 stycznia. Zasadniczo Brotato to gra roguelite z widokiem z góry, w której gracz kontroluje wściekłe ziemniaki, które za pomocą broni walczą z kosmitami. Postacie mogą dzierżyć maksymalnie sześć broni jednocześnie i wybierać spośród kilku odrębnych cech i przedmiotów, aby spersonalizować swój styl walki. Głównym celem rozgrywki jest unikanie fal wrogów, aby przetrwać jak najdłużej.

Czytaj też: Xbox Game Pass luty 2024 z szalenie popularną grą AAA, którą pokochali fani. Gracze będą zachwyceni

Sam deweloper, Seaven Studio, potwierdził, że Brotato został zainstalowany ponad milion razy po jego wydaniu na Xbox i Game Pass. Liczba ta wydaje się uwzględniać zarówno osoby, które grały w nią w ramach Game Pass, jak i te, które kupiły ją na Xbox Series X/S i Xbox One. Kolejnym istotnym szczegółem jest to, że popularność gry może być jeszcze większa, niż wynika z danych, gdyż ujawniono jedynie informacje o pobraniu, a abonenci Game Pass mogą grać za pośrednictwem xCloud bez konieczności pobierania jakichkolwiek plików.

Czytaj też: Palworld na celowniku Nintendo. „Podejmiemy odpowiednie działania”! Zdradza Shuntaro Furukawa

Nie jest to jednak jedyny zaskakujący hit, który pojawił się w tym roku w ramach usługi Game Pass. Wydany w styczniu we wczesnym dostępie Palworld stało się również ogromną niespodzianką. Według twórców udało się im dotrzeć do 7 milionów graczy na Xbox. Jednak w przeciwieństwie do strzelanki arenowej Brotato, Palworld to gra o przetrwaniu, w której gracze mogą chwytać i opiekować się swoimi przyjaciółmi inspirowanymi Pokemonami, tworzyć bazę i eksplorować dzicz w wolnym czasie podczas polowania lub zbierania materiałów.

Czytaj też: Palworld — 7 podobnych postaci do Pokemon. Musicie je obejrzeć! Niesamowite podobieństwo

Tobiasz Bocheński składa pierwszą obietnice warszawiakom

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?