Gwiazdy

Nowa Miss USA ma polskie korzenie! Jej poprzedniczka zrezygnowała z korony

2024-05-20 13:00

Savannah Gankiewicz została najpiękniejszą kobietą w Stanach Zjednoczonych. To do niej trafił tytuł Miss USA. Koronę przejęła w niespotykanych okolicznościach. Powodem była rezygnacja dotychczasowej zwyciężczyni konkursu. Kim jest młoda kobieta? Nazwisko Savannah nie jest przypadkiem. Najpiękniejsza Amerykanka ma polskie pochodzenie.

Znamy nową Miss USA. W maju odbyła się konferencja prasowa, podczas której koronowano najpiękniejszą kobietę w Stanach Zjednoczonych. To nie była tradycyjna ceremonia. Co roku zwyciężczyni wybierana jest podczas spektakularnej gali emitowanej w telewizji. Tym razem tak nie było, ponieważ nowa miss nie została wybrana w znany dotychczas sposób. Wybór nowej Miss USA nie był planowany. Było to konieczne, ponieważ dotychczasowa zwyciężczyni zrezygnowała z funkcji. Tym samym organizatorzy przedsięwzięcia postanowili ukoronować kandydatkę, która na wyborach Miss USA 2023 zdobyła tytuł I Wicemiss. To Savannah Gankiewicz, której nazwisko z pewnością kojarzy się z Polską. Nie bez powodu! Co wiemy o nowej laureatce korony dla najpiękniejszej Amerykanki?

Miss Polski 2024 - FINALISTKI. Oto wszystkie kandydatki do korony najpiękniejszej!

Karolina Bielawska oddaje koronę. Była drugą Polką, która została Miss World

Savannah Gankiewicz - kim jest Miss USA?

Savannah Gankiewiczma 28 lat i urodziła się na Hawajach. To właśnie ten stan reprezentowała na wyborach Miss USA 2023. Ma interesujące pochodzenie. Urodziła się w rodzinie Yvienne Tagorda Peterson i Marka Gankiewicza. Jej matka pochodzi z Maui i jest pochodzenia filipińskiego, a jej ojciec jest pochodzenia polskiego i wietnamskiego. Przez kilka lat mieszkała na Filipinach, gdzie zaczęła swoją przygodę z modelingiem i konkursami piękności.

Rezygnacja Miss USA

Przed koronacją Savannah Gankiewicz tytuł Miss USA należał do Noelii Voigt, która reprezentowała kraj na wyborach Miss Universe 2023. O swojej rezygnacji poinformowała na Instagramie. - Zdaję sobie sprawę, że dla wielu może to być ogromny szok. Nigdy nie narażaj swojego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Nasze zdrowie jest naszym bogactwem. Milion podziękowań dla was wszystkich za nieustanne i niezachwiane wsparcie. Czas napisać kolejny rozdział - czytamy w oświadczeniu.