Dni Wałbrzycha

i

Autor: Materiały prasowe

Stara Kopalnia

Stara Kopalnia zaprasza na Dni Wałbrzycha! Koncerty gwiazd, Dzień dziecka i moc atrakcji

2024-05-20 12:06 Materiał sponsorowany

Koncerty gwiazd, młode talenty z Wałbrzycha i okolic, wesołe miasteczko i specjalne stoiska gastronomiczne to w skrócie plan na 25 i 26 maja, czyli na Dni Wałbrzycha. Czerwiec rozpocznie Górniczy Dzień Dziecka ze specjalnymi propozycjami dla najmłodszych. W drugiej połowie czerwca najmłodsi wcielą się w poszukiwaczy skarbów w ramach Europejskich Dni Archeologii czy będą mogli poznać niezbadane zakątki kosmosu. Czeka nas także kolejny Pub Quiz.

Dni Wałbrzycha i 10. urodziny Starej Kopalni

Wielkie gwiazdy, artyści z Wałbrzycha i okolic, młode talenty z regionu, wesołe miasteczko i specjalne gastronomiczne stoiska. Tegoroczne Dni Wałbrzycha rozpoczną kalendarz wiosenno-letnich wydarzeń w Starej Kopalni.

Dni Wałbrzycha

i

Autor: Fot. Karol Małecki

- Na święto miasta zapraszamy 25 i 26 maja. W sobotę gwiazdami wieczoru będą raper Tymek i legendarny zespół Myslovitz. Wcześniej zobaczymy uczestników tegorocznej edycji konkursu „Wałbrzych ma Talent”. W niedzielę publiczność rozgrzewać będą uczestnicy Wałbrzyskiej Szkoły Talentów, muzycy z zespołów Silver Heads 18 oraz 77razy. Gwiazdami drugiego dnia Dni Wałbrzycha będą Michał Szczygieł i GrubSon, obchodzącym w tym roku 20-lecie na scenie - mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Dni Wałbrzycha

i

Autor: Fot.Łukasz Gawroński

- W czasie weekendowego święta Wałbrzycha będziemy celebrować także 10-lecie Starej Kopalni. Z tej okazji wszystkich turystów zapraszamy na zwiedzanie unikatowych tras turystycznych w cenie ulgowego biletu - zachęca Marta Wróbel ze Starej Kopalni.

Dni Wałbrzycha

i

Autor: Materiały prasowe

Zostań górnikiem!

Górniczy Dzień Dziecka Czerwiec Stara Kopalnia w Wałbrzychu rozpocznie Górniczym Dniem Dziecka. Nie zabraknie questów przygotowanych przez małe centrum nauki SOWA czy Muzeum Przemysłu i Techniki. Zabawy ze sztuką 1 czerwca przygotuje także Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA znajdująca się na terenie unikatowego, pokopalnianego kompleksu.

Tymek

i

Autor: Materiały prasowe

Stara Kopalnia na tropie skarbów

Europejskie Dni Archeologii to już propozycja na sobotę 15 czerwca. Tego dnia na plac przed kawiarnią Sztygarówka, do wspólnego poszukiwania artefaktów, wałbrzyska atrakcja zaprasza każdego.

- Pojawią się rycerze, nie zabraknie pokazów średniowiecznej mody, walk na miecze czy lekcji strzelania z łuku. Całość dopełnią bezpłatne warsztaty archeologiczne dla dzieci i dorosłych - wylicza Marta Wróbel, zastępca dyrektora w Starej Kopalni.

Dni Wałbrzycha

i

Autor: Materiały prasowe

Kosmos. Quiz. Koncerty

Wśród czerwcowych propozycji nie zabraknie warsztatów w ramach Akademii Kosmicznej organizowanej przez małe centrum nauki SOWA i ESERO Polska czy wyprzedającego się w mgnieniu okaz PubQuizu w Sztygarówce. Wielkimi krokami zbliża się także Festiwal Twórczej Wyobraźni i tegoroczna niespodzianka, czyli piknik na turystyczne otwarcie wakacji! Nie chcesz niczego przegapić? Śledź Starą Kopalnię w mediach społecznościowych i na stronie www.starakopalnia.pl.

Dni Wałbrzycha

i

Autor: Materiały prasowe