Sklep na stacji paliw

i

Autor: PAWEL NOWAK / SE / EAST NEWS Sklep na stacji paliw

prawo

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Zmiana prawa jeszcze w tym roku

2024-07-08 9:32

Jeszcze w tym roku może zacząć obowiązywać nocny zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Projekt zmian w prawie ma być gotowy po wakacjach, zapowiedziała minister zdrowia. Z sondaży wynika, że Polacy są podzieleni w tej sprawie.

Spis treści

  1. Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy na stacjach paliw
  2. Zakaz sprzedaży alkoholu. Co sądzą o nim Polacy? Sondaże

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy na stacjach paliw

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw zapowiedziała w połowie czerwca w Polsat News minister zdrowia. - Skończyliśmy analizy i będę chciała przedstawić także do zespołu programowania prac rządu ustawę, która ograniczy nocną sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych - wyjaśniała Izabela Leszczyna. Projekt ma być gotowy po wakacjach. - Bardzo bym chciała, żeby on wszedł w życie. Nie widzę powodu, żeby ludzie w nocy kupowali alkohol na stacji benzynowej - podsumowała.

Minister odniosła się do jednego z argumentów przeciwników zakazu sprzedaży alkoholu. - Wcale nie jest tak, jak grzmieli niektórzy, że wszystkie stacje w Polsce upadną. Procent zysków stacji wynikających ze sprzedaży alkoholu wcale nie jest kluczowym ich dochodem - podkreśliła.

Leszczyna była pytana także o nocny zakaz sprzedaży alkoholu w dużych miastach, np. w Warszawie. Jak mówiła, taka decyzja leży w gestii samorządów.

Zakaz sprzedaży alkoholu. Co sądzą o nim Polacy? Sondaże

Z kwietniowego sondażu IBRiS dla Radia Zet wynika, że 54 proc. ankietowanych jest przeciwko zakazowi sprzedaży alkoholu na stacjach, 40 proc. jest "za". Takie samo badanie przeprowadziła w maju agencja SW Research na zlecenie "Wprost". Za zakazem opowiedziało się 48,1 proc. pytanych, przeciwko - 35 proc. Prawie 17 proc. przyznało, że nie ma zdania w tej sprawie.

CPN przy Markowskiej w Warszawie. Ostatnia taka stacja w Polsce, zdjęcia:

Quiz motoryzacyjny. Rozpoznaj markę samochodu po krótkim opisie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: 4 koła w logo to:
Listen on Spreaker.