SIXT

i

Autor: Christian Michelides, CC BY-SA 4.0/ Wikimedia Commons SIXT

nowe samochody

Wypożyczalnia kupuje 250 tysięcy nowych samochodów. "Grunt pod dalszą globalną ekspansję"

2024-01-21 13:00

Do 2026 roku flota wypożyczalni samochodów SIXT w Europie i Ameryce Północnej wzbogaci się o 250 tys. pojazdów Stellantis najnowszej generacji z szerokiego portfolio marek, m.in. Opel, Peugeot, Fiat czy Alfa Romeo. Umowa opiewa na kilka miliardów euro. W przyszłości możliwe są kolejne tak duże zakupy pojazdów i dalsza współpraca pomiędzy firmami.

Dostawca usług mobilności premium SIXT i Stellantis, jeden z wiodących światowych producentów samochodów, ogłosili zawarcie umowy o wartości wielu miliardów euro, na mocy której SIXT zakupi do 250 tys. pojazdów do swojej floty wypożyczalni samochodów w Europie i Ameryce Północnej w ciągu najbliższych trzech lat. Pierwsze dostawy odbędą się już w pierwszym kwartale 2024 roku i będą kontynuowane przez cały rok.

Wypożyczalnia samochodów SIXT wymienia flotę pojazdów

Klienci wypożyczalni SIXT będą mieli do wyboru szeroką gamę samochodów marek Stellantis, do których należą Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep®, Lancia, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall i Maserati. Dostawy dla SIXT obejmą modele z różnych segmentów, od samochodów miejskich po SUV-y, vany i minivany (w tym pojazdy 7- i 9-osobowe), a także pełną gamę rodzajów napędu (w tym samochody elektryczne), wyposażone w innowacje w zakresie oprogramowania i infotainment.

Konkretne liczby w zamówieniu, skład zamówień, daty dostaw, a także ilości już zaplanowane na 2024 r. mogą być elastycznie uzgadniane między obiema firmami, biorąc pod uwagę charakterystykę floty i popyt - czytamy w informacji prasowej.

Ponadto, Stellantis i SIXT ocenią potencjalne możliwości partnerskiej współpracy w pozostałych regionach świata, przy wsparciu Mobilisights, firmy należącej do Stellantis oferującej dane jako usługę (DaaS), która dostarcza i opracowuje pakiety danych do tworzenia i licencjonowania innowacyjnych produktów, aplikacji i usług typu business-to-business, które zostaną udostępnione SIXT. Wraz z rozpoczęciem dostaw przez Stellantis, liczba połączonych pojazdów we flocie wypożyczalni SIXT znacznie wzrośnie, a w rezultacie SIXT będzie w stanie uzyskać dostęp do danych telemetrycznych swojej floty – liczby pojazdów, poziomu paliwa i przebiegu – po zwrocie pojazdu. Umożliwi to SIXT optymalizację operacji w oddziałach, zapewniając jeszcze szybsze przetwarzanie danych i jeszcze większą dostępność pojazdów dla klientów.

Nowe samochody dla Straży Granicznej:

Nowy Opel Astra - to już szósta generacja