Uber obsługuje Lotnisko Chopina i Dworzec Centralny w Warszawie

i

Autor: mat. prasowe Uber obsługuje Lotnisko Chopina i Dworzec Centralny w Warszawie

nowe technologie

Uber wygrał przetarg, obsłuży najważniejszy dworzec. Koniec tradycyjnych taksówek

2023-12-17 18:34

Uber, właściciel aplikacji do zamawiania przejazdów, wygrał przetarg na wynajem miejsc postojowych na terenie Dworca Centralnego w Warszawie. To druga - po Lotnisku Chopina - współpraca Uber ze strategicznym węzłem komunikacyjnym w stolicy Polski. Wyznaczenie oficjalnej strefy Ubera sprawi, że podróże na będą wygodniejsze i bezpieczniejsze – zarówno strefa, jak i pojazdy zamawiane w aplikacji są odpowiednio oznakowane - przekonuje gigant technologiczny.

W lipcu ubiegłego roku Uber, najpopularniejsza aplikacja do zamawiania przejazdów, została partnerem największego portu lotniczego w Polsce - Lotniska Chopina. W tym celu uruchomiono specjalny produkt umożliwiający zamawianie przejazdu bezpośrednio z Hali Przylotów.

Uber obsługuje Dworzec Centralny w Warszawie

Od grudnia 2023 r. do obiektów użyteczności publicznej w Warszawie, z którymi oficjalnie współpracuje Uber, dołącza Dworzec Centralny. W ramach nowo podpisanej umowy z PKP kierowcy korzystający z aplikacji Uber będą mogli parkować w wyznaczonej strefie od strony Alei Jerozolimskich, dzięki czemu pasażerowie mogą liczyć na szybsze i bardziej komfortowe znalezienie kierowcy.

- Po kilkugodzinnej podróży pociągiem każdy z nas chciałby jak najszybciej znaleźć się w miejscu docelowym - niezależnie od tego czy zatrzymujemy się w hotelu, czy wracamy do domu. Naszym celem jest sprawienie, aby proces ten przebiegł jak najsprawniej i dlatego cieszymy się z podpisanej umowy z tak ważnym partnerem, jakim jest PKP, szczególnie tuż przed świętami, czyli czasem intensywnych powrotów i wyjazdów - powiedział Marcin Moczyróg, Dyrektor Generalny, Uber CEE.

Większa dostępność samochodów gotowych świadczyć usługi to nie jedyna korzyść dla pasażerów przyjeżdżających do stolicy. Wyznaczenie oficjalnej strefy Ubera sprawi również, że podróże na "ostatniej mili" będą wygodniejsze i bezpieczniejsze – zarówno strefa, jak i pojazdy zamawiane w aplikacji są odpowiednio oznakowane - przekonuje w komunikacie Uber.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami taksówki jeżdżące po Warszawie, także te współpracujące z aplikacją Uber muszą mieć oznaczenie "Taxi", numer boczny oraz tabliczkę informacyjną z cennikiem. W przypadku zamówienia przejazdu za pośrednictwem aplikacji Uber cena usługi znana jest z góry.

W ostatnich latach internauci często pisali w mediach społecznościowych o horrendalnych cenach, jakich żądają taksówkarze pod Dworcem Centralnym. Ceny są kosmiczne, a taksówkarze sami mówią o "grupie", która samozwańczo "rządzi" miejscami postojowymi.

Nowe busy dla mazowieckiej ITD:

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dzierżawę postoju TAXI pod Dworcem Centralnym