zdjęcia

Tesla Cybertruck. Polska premiera najbardziej nietypowego samochodu świata

2024-06-28 16:33

Dziwny - to pierwsze określenie, które przychodzi na myśl po spotkaniu z Teslą Cybertruck. Pojazd jest tak nietypowy, że nie może poruszać się po europejskich drogach, ponieważ nie ma homologacji. Ale uwagę przykuwa nawet na amerykańskich parkingach, gdzie pełno jest tak wielkich pojazdów. Oprócz rozmiarów i kształtów szokują możliwości i osiągi tej elektrycznej, 3-tonowej maszyny: 4,3 sek. do 100 km/h, holowanie do 5 ton, do tego paka o pojemności prawie 3,5 tys. litrów i możliwość zasilania prądem domu czy narzędzi. W ramach "Cybertruck Odyssey" samochód można zobaczyć w salonie Tesli w Warszawie.

Spis treści

  1. Tesla Cybertruck w Warszawie. Zdjęcia 
  2. Cybertruck - trzema tonami w mniej niż trzy sekundy do setki

Tesla Cybertruck w Warszawie. Zdjęcia 

Stworzony z myślą o każdej planecie - tak Tesla opisuje Cybertrucka, którego prezentuje na tle marsjańskiego i księżycowego krajobrazu. Pojazd rzeczywiście wygląda kosmicznie - trudno go sklasyfikować czy porównać do innych, choć teoretycznie to pickup klasy wyższej. Wyróżnia go wszystko. Ma kanciaste kształty i ostre krawędzie (to one mogą stać na przeszkodzie uzyskania europejskiej homologacji) i aż 179 cm wysokości, 2,4 m szerokości i 5,7 m długości. Ogromna paka z przesuwną roletą zapewnia 3423,5 litra pojemności i gniazdka, z których można zasilać np. narzędzia lub innych samochód elektryczny. Z przodu, pod maską, znajduje się dodatkowy bagażnik. Masywne drzwi to wejście do świata znanego z innych modeli Tesli, w tym przypadku w rozmiarze XXL. Centralnie umieszczono ekran dotykowy o przekątnej 18,5 cala, za pomocą którego steruje się dosłownie wszystkim - od świateł ("pasek świetlny" oświetla drogę na odległość do 480 metrów), przez klimatyzację, po tryby jazdy czy ustawienie lusterek. Fizycznych przycisków, oprócz tych w kierownicy, nie ma. Wygodne fotele i kanapa pomieszczą pięć osób, które mają do dyspozycji potężne schowki i dodatkowy ekran z tyłu.

Cybertruck - trzema tonami w mniej niż trzy sekundy do setki

Zaprezentowany w Warszawie Cybertruck (napęd na wszystkie koła) jest w stanie holować do 4990 kg. Przy masie 2995 kg przyspiesza do 100 km/h w 4,3 sekundy, prędkość maksymalna - 180 km/h. Zasięg to 547 km (szybkie ładowanie: 235 km w 15 minut). Samochód może być dostępny także w wersji Cyber-Bestia, wówczas ma przyspieszać do pierwszej "setki" w zaledwie 2,7 sek.

Quiz motoryzacyjny. Rozpoznaj markę samochodu po krótkim opisie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: 4 koła w logo to:
Tesla Cybertruck
Listen on Spreaker.