zdjęcia

Rolls-Royce Palikota trafił na aukcję. Miał być nagrodą w kampanii. Wyróżnia go tablica rejestracyjna

2023-11-15 22:54

Rolls-Royce Ghost z charakterystyczną rejestracją W7 BUH, którym jeździł Janusz Palikot i przy którym fotografował się Kuba Wojewódzki, trafił na sprzedaż. Ultraluksusowy, brytyjski samochód może zostać wylicytowany za grubo ponad milion złotych. To zaledwie ułamek zadłużenia, jakie mają spółki, których właścicielem jest Palikot. Media zwracają uwagę, że jeszcze niedawno Rolls-Royce był główną nagrodą w kampanii "Skarbiec Palikota", w ramach której szukano finansowania, a dokładnie pożyczek.

Rolls-Royce Palikota na sprzedaż

Rolls-Royce Ghost, którym jeszcze do niedawna jeździł biznesmen i były polityk Janusz Palikot, trafił na aukcję w serwisie poleasingowe.pl. Został wystawiony za 965 tys. złotych netto, czyli ok. 1,2 mln zł brutto. Formalnie właścicielem pojazdu jest Pekao Leasing.

Ghost został wyprodukowany w 2018 roku, ale pierwsza rejestracja miała miejsce dopiero w sierpniu 2020 roku. Benzynowy silnik o pojemności 6,6 litra generuje 571 KM. Samochód pokonał do tej pory blisko 130 tys. kilometrów. Jak wynika z opinii rzeczoznawcy, nie ma poważnych uszkodzeń czy wad, choć nie był regularnie serwisowany - komputer wskazuje, że przejechał 6 tys. km na starym oleju silnikowym.

Rolls-Royce ma charakterystyczną rejestrację: W7 BUH, która nawiązywała do jednej z marek alkoholi sprzedawanych przez spółkę Palikota.

Ghost był główną nagrodą w kampanii "Skarbiec Palikota". "Janusz Palikot zachęcał w ten sposób do udzielenia pożyczki spółce" - przypomina businessinsider.com.pl, zwracając uwagę, że losy konkursu i nagrody nie są jasne.

W ostatnich miesiącach głośna było o ogromnych problemach finansowych Janusz Palikota. "Dwie jego firmy zajmujące się produkcją alkoholi mają w sumie około 340 mln zł długu u 4 tysięcy osób. Na początku sierpnia inwestor jednej z tych spółek - Manufaktury Piwa, Wódki i Wina - złożył w sądzie wniosek o postępowanie sanacyjne i upadłość przedsiębiorstwa" - wyjaśnia biznes.interia.pl.

Janusz Palikot

Janusz Palikot urodził się w 1964 roku w Biłgoraju (lubelskie). Jest z wykształcenia filozofem. Od lat 90. związany z branżą alkoholową. "W 2006 roku, kiedy spółkę Polmos Lublin wystawiono na giełdę, sprzedał wszystkie swoje akcje. Jego majątek liczył wtedy około 330 milionów złotych" - czytamy na dziennik.pl. Palikot zasiadał w Sejmie V, VI i VII kadencji, założył nieistniejącą już partię Ruch Palikota (Twój Ruch). Kandydował w wyborach prezydenckich w 2015 roku.

Rolls-Royce Palikota trafił na aukcję

i

Autor: poleasingowe.pl Rolls-Royce Palikota trafił na aukcję