Wypadek w Krakowie

i

Autor: Małopolska Policja Wypadek w Krakowie. Tyle zostało z Renault Megane R.S.

wydarzenia

Renault Megane R.S. Takim samochodem jechał Patryk Peretti i jego pasażerowie. Jaką ma moc? Ile kosztuje?

Wypadek w Krakowie, w którym zginęło czterech młodych mężczyzn, wśród których był Patryk Peretti, syn celebrytki znanej z telewizji i miłośniczki motoryzacji, poruszył cały kraj. Nagrania z miejskiego monitoringu wskazują, że przyczyną tragicznego wypadku mogła być nadmierna prędkość. Z Renault Megane R.S., w którym zginęli mężczyźni, niewiele zostało. Wyjaśniamy, co to za samochód, jakie ma osiągi i ile kosztuje.

Wypadek w Krakowie. Nie żyje Patryk Peretti i jego koledzy

Do wypadku doszło w sobotę o godz. 3 nad ranem w Krakowie. "Kierujący Renault Megane jadący Aleją Krasińskiego w kierunku Mostu Dębnickiego stracił nagle panowanie nad pojazdem, potrącił słupki zawężające jezdnię, przejechał przez skrzyżowanie w lewą stronę uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i lampę oświetlenia ulicznego, a następnie zjechał, dachując po schodach na Bulwar Czerwieński, gdzie z kolei uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę dla pieszych" - relacjonowała policja. Kierującemu pobrano krew do badań.

Na nagraniach z miejskiego monitoringu widać, jak samochód z dużą prędkością mknie ulicami Krakowa. W momencie wypadku auto dachowało i spadło na nabrzeże. Media relacjonują, że służby zawiadomili świadkowe, straż pojawiła się po ok. czterech minutach. Zniszczenia samochodu były bardzo poważne, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by dotrzeć do ofiar. Na miejscu zginęło czterech mężczyzn w wieku 20-24 lat, wśród nich kierowca - Patryk Peretti, syn celebrytki Sylwii Peretti. Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza wszczęła śledztwo w sprawie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku przez kierującego.

Renault Megane R.S. To w tym samochodzie zginął Patryk Peretti i pasażerowie

Z kamer miejskiego monitoringu i nagrań opublikowanych w mediach społecznościowych wynika, że mężczyźni poruszali się po Krakowie wbrew przepisom i z dużą prędkością. Jechali bardzo charakterystycznym, żółtym Renault Megane w sportowej wersji R.S.

Renault Megane to niezwykle popularny francuski kompakt produkowany od ponad 25 lat - w salonach dostępna jest czwarta generacja. "Meganka" występuje w kilku wersjach, oprócz sedana, kombi czy cabrio, produkowana jest także sportowa wersja R.S.

Renault Megane R.S., w którym zginęli czterej mężczyźni w Krakowie, to III generacja modelu produkowana w latach 2008-2016. Ten konkretny samochód miał pod maską najpewniej silnik benzynowy 2.0 o mocy 250 KM, co oznacza, że do pierwszej setki przyspieszał w około 6 sekund. Niewykluczone, że właściciel ulepszał fabryczną specyfikację, co mogło się przełożyć na jeszcze większą moc i lepsze osiągi. Średnie ceny używanych "meganek" R.S. trzeciej generacji wynoszą 50 -70 tys. złotych.

Czwarta generacja R.S. Mniejszy silnik, więcej mocy

Czwarta generacja Megane R.S. (od 2016 r.) to jeszcze więcej mocy (1.8 TCe o mocy 285 KM lub 300 KM, 5,7 sekundy do setki).

1.8 TCe o mocy 285 KM lub 300 KM, co oznacza, że do pierwszej setki przyspieszał w około 5,7 sekundy. Koszt nowego Renault Megane R.S (IV generacji) to ponad 200 tys. złotych.

 

Renault Megane R.S.

i

Autor: Renault Renault Megane R.S.
Kraków: tragiczny wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie. Nie żyje czterech młodych mężczyzn
Listen on Spreaker.