Stacja paliw

i

Autor: Beata Olejarka/ Super Express Stacja paliw

pieniądze

Ile kosztuje benzyna, diesel i autogaz? Aktualne ceny paliw

W połowie lipca na stacjach paliw doszło do niewielkich zmian w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia - zauważyli w środowym komentarzu analitycy e-petrol.pl. Ile obecnie kosztuje benzyna, diesel i autogaz?

Ceny paliw. Ile obecnie kosztuje benzyna i olej napędowy?

Z najnowszego badania e-petrol.pl wynika, że o dwa grosze wzrosła średnia ogólnopolska cena benzyny 95-oktanowej, która wynosi aktualnie 6,51 zł/l, czyli tyle samo, ile miesiąc temu. O trzy grosze podrożał z kolei olej napędowy, oferowany w sprzedaży detalicznej średnio po 6,26 zł/l. Potaniał natomiast o trzy grosze autogaz, jego litr kosztuje przeciętnie 2,83 zł.

Analitycy wskazali, że za benzynę 95-oktanową najmniej płaci się w tym tygodniu na Opolszczyźnie - 6,39 zł/l. Diesel z ceną 6,18 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce, a LPG w województwie świętokrzyskim, w którym kosztuje przeciętnie 2,68 zł/l.

Natomiast najwyższe ceny benzyny Pb95 e-petrol.pl zarejestrował na stacjach Kujaw i Pomorza, na których za jej litr płaci się średnio 6,56 zł. Podlasie jest z kolei regionem z najdroższym olejem napędowym - przeciętna cena litra tego paliwa wynosi tam 6,29 zł. W województwie zachodniopomorskim i dolnośląskim najwięcej kosztuje LPG - 2,97 zł/l.

Wakacyjne promocje na stacjach paliw. Największe sieci obniżają ceny paliw

Pierwszy elektryczny Rolls-Royce - zobacz zdjęcia w galerii poniżej.