motoryzacja

Stacja paliw w Warszawie o której mało kto wie. Wyróżniają ją nie tylko ceny

W Warszawie działa stacja paliw, na której tankują rządowe pojazdy, m.in. limuzyny i busy. Mało kto wie, że stacja jest publiczna i wszyscy mogą z niej korzystać. Co ważne, ceny są tam niższe, niż na innych stacjach. Gdzie jest zlokalizowana ta stacja i po ile sprzedaje paliwo?

Stacja COAR. Tańsze paliwo w Warszawie

COAR, czyli Centrum Obsługi Administracji Rządowej, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się obsługą rządu. COAR ma własną flotę samochodów. To ponad 70 pojazdów (samochody osobowe - limuzyny, ciężarowe, dostawcze, autobus, ciągniki i specjalistyczne) takich marek jak BMW, Skoda, Mercedes, MAN, Volvo, VW. W 2021 roku samochody przejechały łącznie blisko 1,5 mln km.

COAR posiada także własną stację benzynową, która, jak czytamy na rządowej stronie, "wyróżnia się konkurencyjnymi cenami paliw i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych". Podkreślono, że paliwo jest najwyższej jakości.

Rządowa stacja paliw w Warszawie. Gdzie, godziny otwarcia, ceny paliw

Stacja paliw znajduje się przy ul. Powsińskiej 69/71 na Mokotowie w Warszawie. (Zobacz, jak wygląda stacja na zdjęciach w galerii pod tym artykułem). Aby do niej dotrzeć, trzeba wjechać w wąską uliczkę i przejechać ok. 150 metrów. Jest mała, ma tylko trzy stanowiska. Na terenie stacji nie ma sklepu.

Stacja jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 17:00.

Litr oleju napędowego kosztował 7 lipca 6,15 zł. Z kolei litr benzyny - 6,47 zł. (Na tej stronie można sprawdzić aktualną cenę). To kilka groszy na litrze mniej, w porównaniu do aktualnych, średnich cen w Polsce.

Listen on Spreaker. Źródło: Stacja paliw w Warszawie o której mało kto wie. Wyróżniają ją nie tylko ceny