zdjęcia

Motoryzacyjne perełki od 1000 złotych. Zostały odholowane z warszawskich ulic, można je wylicytować

2024-05-28 22:30

Zarząd Dróg Miejskich wystawił na licytację samochody, które zostały odholowane ze stołecznych ulic i nikt ich nie odebrał. To już siódma taka licytacja w ostatnich latach, do kupienia są ciekawe egzemplarze, m.in. Mercedesy, Jaguary czy Saaby, a nawet busy, w tym food truck. Ceny wywoławcze startują od tysiąca złotych. Wystawione samochody są do obejrzenia w naszej galerii, szczegóły poniżej.

ZDM wystawił na licytację ponad 40 samochodów

Pod młotek idą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a PoRD. Jak wyjaśnia ZDM, to pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody – jak w przypadku każdego odholowania – usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi ZDM ma podpisane umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

Dawniej auta trafiały na złom, teraz, te w lepszym stanie, są sprzedawane. W 6 dotychczasowych przetargach sprzedano 189 pojazdów za kwotę ponad 1,4 mln zł.

W maju 2024 r. ruszył siódmy przetarg, wystawiono 41 samochodów, w tym samochody osobowe i busy. Zobaczcie je w naszej galerii, gdzie podajemy także ceny wywoławcze. Termin składania dokumentów to 24 maja 2024 r. do godz. 15:00. Szczegóły są podane na stronie ZDM-u.

Listen on Spreaker.