Stacja paliw

i

Autor: BEATA OLEJARKA SUPER EXPRESS Stacja paliw

paliwo

Diesel o zimowych parametrach już dostępny na stacjach paliw

2023-11-19 11:28

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych od 16 listopada do końca lutego kierowcy będą tankować na stacjach diesla o zimowych parametrach.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, paliwo oferowane na stacjach musi cechować się sezonowością, jeśli chodzi o jego parametry.

Olej napędowy zimowy na stacjach

Z załącznika do rozporządzenia wynika, że w przypadku oleju napędowego, takim parametrem jest temperatura zablokowania zimnego filtru (CFPP). Zgodnie z przepisami CFPP zimowego oleju napędowego wynosi przynajmniej -20 stopni Celsjusza.

Aby parametry jakościowe były zachowane, paliwa zimowe zawierają odpowiednie dodatki i są wprowadzane do obrotu w określonych terminach.

Przepisy rozporządzenia wskazują, że w przypadku benzyn okres zimowy trwa od 1 listopada do końca lutego, natomiast dla oleju napędowego okres zimowy trwa od 16 listopada do końca lutego.

W połowie listopada średnia cena diesla w Polsce oscylowała wokół 6,72 zł/l. Na początku października litr kosztował poniżej 6 złotych.

Policjanci odzyskali skardzionego Lexusa:

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45