Beata Kozidrak znów stanie przed sądem?! Wszystko przez "rażąco łagodną karę"

2022-06-08 12:10 NN
Beata Kozidrak znów stanie przed sądem?
Autor: WBF Beata Kozidrak znów stanie przed sądem?

Beata Kozidrak usłyszała niedawno wyrok w sprawie o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz do sądu wpłynęła apelacja i istnieje szansa, że słynna piosenkarka znów stanie przed sądem. Wszystko przez zbyt niski (w ocenie prokuratury) wymiar kary.

Beata Kozidrak została zatrzymana na początku września 2021 roku, podczas prowadzenia auta pod wpływem alkoholu (badania wykazały, że w jej krwi znajdowały się aż 2 promile). 4 maja 2022 roku słynna polska piosenkarka usłyszała wyrok - 200 stawek dziennych po 250 zł (co łącznie daje 50 tys. zł) oraz pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wokalistka Bajmu została zobowiązana do wpłacenia kwoty 20 tys. zł na rzecz funduszu postpenitencjarnego. Teraz sprawa Beaty Kozidrak wróciła za sprawą apelacji, którą w dniu 6 czerwca 2022 roku złożyła prokuratura. Będzie wyższa kara?

Beata Kozidrak znów stanie przed sądem?

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz udzieliła wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, w którym ujawniła, że w poniedziałek 6 czerwca 2022 roku do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęła apelacja od wyroku, który zakładał (w opinii prokuratury) "rażąco niski wymiar kary". Wyrok ten w efekcie nie spełniałby podstawowych funkcji prawa karnego. 

Prokurator zarzucił rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy. W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej, i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości - wyjaśniła Aleksandra Skrzyniarz.

ZOBACZ TAKŻE: Shakira walczy z atakami paniki. Nie radzi sobie ze zdradami partnera

Sonda
Uważasz, że wyrok w sprawie Beaty Kozidrak jest adekwatny do tego co zrobiła?
NAJNOWSZE