Beata Kozidrak w sądzie

i

Autor: Paweł Dąbrowski Beata Kozidrak w sądzie

Zarobki Beaty Kozidrak ujawnione. Ile miesięcznie inkasuje piosenkarka?

2022-05-05 15:37

Jakiś czas temu Beata Kozidrak została przyłapana na jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. Wokalistce wytoczono proces w tej sprawie, który miał się odbyć w marcu, jednak artystka nie stawiła się na rozprawie. Finalnie przed sądem stanęła 4 maja. Skruszona Kozidrak przyznała się do winy, przyjęła wyrok, a przy okazji publika dowiedziała się o tym, jakie ma miesięczne zarobki.

Beata Kozidrak po tym, jak została przyłapana na drogowych eskapadach pod wpływem alkoholu, odwołała się od wyroku. Sprawa sądowa rozstrzygająca tę kwestię miała odbyć się w marcu, jednak wokalistka nie stawiła się na rozprawie. Finał tej nieprzyjemnej historii miał w końcu miejsce 4 maja. Tym razem Kozidrak przyszła do sądu, przyznała się do winy i skruszona "wzięła na klatę" niemały wyrok.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.04.2022

Beata Kozidrak wyrok

Sąd orzekł karę grzywny w wysokości 50 tys. zł (200 stawek dziennych po 250 zł, świadczenie pieniężne w wysokości 20 tys. zł na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Koszty sądowe oczywiście również poniesie artystka. Przypomnijmy, że za czyn, którego dopuściła się autorka hitu "Myśli i słowa", groziło ograniczenie wolności. Sąd jednak uznał, że nie ma potrzeby jej zastosowania. Okolicznościami łagodzącymi był fakt, że przyznała się do winy, uregulowany tryb życia oraz zasługi artystyczne. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał za pierwszym razem Kozidrak na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godz. miesięcznie. Otrzymała też pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nakaz zapłaty 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

To, co zrobiłam, było karygodne, nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata - powiedziała Beata Kozidrak na rozprawie.

Przepraszam fanów, dla których moje teksty były ważne. Trzy pokolenia słuchaczy, dla których moja twórczość była ważna w życiu. Przez 40 lat byłam wzorem mamy, artystki. Moje życie jest związane z wielkim stresem i tych emocji w ostatnich miesiącach było bardzo dużo, choć to żadne usprawiedliwienie - mówiła.

Beata Kozidrak zarobki

Przy okazji na jaw wyszło, ile zarabia Beata Kozidrak. Z dokumentów przedstawionych podczas rozprawy wynika, że jest to kwota 10 tys. zł miesięcznie.

Sonda
Czy Beata Kozidrak powinna pójść do więzienia?